Dantų implantai: ką būtina žinoti?

Per metus visame pasaulyje įsriegiama apie 10 milijonų implantų, Lietuvoje – 50 tūkstančių. Ir nors dantų implantai yra vienas pažangiausių ir moderniausių  būtų, atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti šypseną, dalį lietuvių vis dar gąsdina ši procedūra. Taigi, sklaidome baimes ir dalinamės naudinga informacija, kuri gali paversti, jei galvojate apie dantų implantaciją.

Pradėkime nuo to, kad dėl kažkokių priežasčių prarastą dantį, reiktų atkurti, kuo greičiau. Kodėl? Laikui bėgant, žandikaulio kaulas silpnėja ir nyksta, todėl tikimybė, kad danties implantas neprigis, didėja. Žinoma, visada būna pačių įvairiausių išimčių, pavyzdžiui, paaugliams, kurių dar žandikaulis nėra iki galo susiformavęs, dantų implantai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas. Vietoj jų naudojami kiti danties atkūrimo būdai ir laukiama, kad bus galima atlikti implantacijos procedūrą.

Dantų implantai nėra labai pigūs, tačiau kokybės sąskaita nepatartina taupyti. Odontologai rekomenduoja rinktis gerai žinomų gamintojų implantus. Tokie gamintojai ne tik nuolatos investuoja ir pažangius mokslinius tyrimus, bet ir savo produkcijai suteikia mažiausiai 20 metų garantiją. Tiesa, tai tikrai nereiškia, kad praėjus šiems metams implantas ims ir pradės klibėti ar iškris. Tinkamai laikantis odontologo rekomendacijų ir prižiūrint implantus, dantų implantai gali tarnauti iki gyvenimo galo. Kaip prižiūrėti implantus? Jų priežiūra mažai kuo skiriasi nuo natūralių dantų – dantis būtina valyti bent du kartus per dieną, naudoti tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį.

Taip pat labai svarbu paminėti, kad kiekvienas dantų implantas gaminamas, kruopščiai atitaikius paciento ir implanto dantų formą, spalvą ir sąkandį ir t.t., todėl dantų implantai visiškai nesiskiria nuo natūralių paciento dantų ir niekas negali pasakyti, kad burnoje „pūpsi“ implantas, o ne natūralus dantis.

Galiausiai daugelis pacientų baiminasi dėl to, ar dantų implantavimas yra skausminga procedūra. Šios procedūros metu odontologai naudoja vietinę nejautrą. Todėl pacientas nejaučia jokio skausmo ar diskomforto. Po implantacijos tą vietą, kurioje buvo implantuotas dantis, gali šiek tiek mausti, gali pakraujuoti, tačiau nemalonūs pojūčiai praeina per kelias dienas.