Mokymų programa „Susitikime muziejuje“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje 2015 metų rugsėjį pradedama įgyvendinti mokymų programa „Susitikime muziejuje“. Antrą kartą Lietuvoje vykstanti mokymų programa yra orientuota į muziejų veiklos prieinamumą asmenims, turintiems demenciją, Alzheimerio ligą, mąstymo, suvokimo sunkumų. Mokymų programa remiasi Niujorko Modernaus meno muziejaus (MOMA) (Museum of Modern Art) patirtimi ir yra skirta muziejininkams, dirbantiems lavinimo ir švietimo darbą.

Šiemet Kauno ir kitų miestų muziejininkus sukvietusi programa dalyviams suteiks žinių ir įgūdžių, kaip didinti edukacinės muziejų veiklos prieinamumą asmenims, kasdienybėje dažnai susiduriantiems su stigmatizuojančiu visuomenės požiūriu, ribotomis galimybėmis dalyvauti kultūrinėje veikloje.

Sveikatos, meno prieinamumo ir muziejininkystės klausimus susiejanti programa, kurią ves lektorė iš Airijos Bairbre-Ann Harkin bei Lietuvos sporto universiteto docentės – dr. Vida Ostasevičienė ir dr. Diana Rėklaitienė – siekia atverti galimybes su sveikatos sutrikimais susidūrusiems žmonėms ir jų artimiesiems likti aktyviais, ugdyti savo kūrybiškumą, užsiimti saviraiška, tokiu būdu stiprindama šių asmenų sveikatą ir gerovę.

Susitikime muziejuje
Susitikime muziejuje (Povilo Snaro nuotr.)

Tikimasi, kad naujos žinios muziejininkams padės plėsti muziejaus kaip edukacinės institucijos profesionalių paslaugų spektrą asmenims, kuriems meno patyrimas ypatingai svarbus. „Edukacinė programa muziejuje, žinoma, negali sustabdyti ligos progresavimo, pakeisti negalią lemiančius simptomus, tačiau ji gali pagerinti asmenų gyvenimo kokybę ir tokiu būdu turėti teigiamą poveikį šių asmenų sveikatai, patiriamai depresijai ir izoliacijai. Edukacinės muziejų programos gali lemti teigiamus pokyčius, susijusius su atminties, suvokimo, pažinimo gebėjimais, dėmesio sutelktumu, saviverte, socializacija, atmintimi,“ – kalbėjo projekto vadovė Ieva Petkutė.

Mokymų dalyviai mokysis, kaip planuoti, įgyvendinti ir vertinti edukacinę veiklą, skirtą tikslinėms asmenų grupėms, pažins jų sveikatos ypatumus. Tikimasi, kad po mokymų programos muziejuose atsiras daugiau profesionaliai parengtų ir vedamų edukacinių veiklų žmonėms iš globos įstaigų, savarankiško gyvenimo namų, dienos centrų, bendruomenių, taip pat šeimoms, globojančioms asmenis, sergančius demencija, turinčius protinę negalią.

Projektą „Susitikime muziejuje“ įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai.

Partneriai: Lietuvos muziejų asociacija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno Bienalė, Nacionalinė dailės galerija, Britų Taryba, Mančesterio Metropolijos universitetas, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos sporto universitetas.

Mokymų programa vyks rugsėjo 14, 15, 21, 22 ir 23 dienomis, nuo 9:00 iki 16:00 valandos Mykolo Žilinsko dailės galerijoje (adresas Nepriklausomybės a. 12, Kaunas).

Daugiau apie mokymų programą internetinėje svetainėje www.menasgerovei.lt