5 klausimai ir atsakymai apie grandines pjūklams

Benzininių pjūklų grandinės tai detalės, kurioms tenka didžiausias krūvis pjovimo metu, todėl nenuostabu, kad jos greitai dėvisi. Kartais užtenka grandinę tik pagaląsti ir ji vėl puikiai tarnauja, tačiau ilgainiui jas tenka keisti. Atsakysime, į pirmą kartą įsigijusių grandininį pjūklą, klientų dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Kas kiek laiko rekomenduojama galąsti grandinę?

Ekspertai pataria jas galąsti po kiekvieno sunaudoto kuro bakelio. Dirbti su pjūklu, kurio grandinė atšipusi nėra efektyvu, reikia daugiau fizinių pastangų, sunkiau apkraunamas pjūklo variklis, sunaudojama daugiau degalų.

2. Kokie požymiai rodo, kad grandinė atšipusi?

Pjaunant su aštria grandine lieka stambios medžio pjuvenos, o jai atšipus – pjuvenos tampa smulkios.

3. Kodėl pjūklų grandinės nutrūksta?

Šios detalės, kartu su pjovimo juosta atlieka pagrindinį darbą, todėl greičiausiai dėvisi. Grandinės, dėvėjimosi metu, plonėja, tampa silpnos ir nutrūksta. Žiemos metu jos gali neatlaikyti temperatūros svyravimų. Taip pat grandinės nutrūksta kai medienoje yra kietų daiktų – vinių, metalo.

4. Kada grandines reikia keisti?

Šios detalės keičiamos kai:

  • Grandinių nareliai tampa nelygūs ir netelpa į pjovimo juostą.
  • Kai sulūžta ar sulinksta pjovimo dantis ar narelis.
  • Kai grandinė nutrūksta.

5. Kaip prižiūrėti pjūklo grandines, kad ilgiau tarnautų?

Jau buvo minėta, kad grandinėms reikalingas reguliarus galandimas. Ilgainiui dėvisi ir pjovimo juosta, todėl ją reikia apversti, kad abi pusės diltų vienodai.

Reguliariai tikrinkite, ar grandinės gerai tepamos alyva.

Reguliuokite grandinės įtempimą. Pernelyg atsilaisvinusi, ji gali nukristi nuo juostos, o tai tikrai pavojinga, nes užkirtusi ant pjovėjo gali sužeisti. Per daug įtempta grandinė greičiau dyla. Idealu, kai ji prigludusi prie pjovimo juostos, patikrinkite ir sureguliuokite jos įtempimą po kiekvieno sunaudoto kuro bakelio.

Pirmą kartą pjaunant grandiniu pjūklu, rekomenduojama saugiai apsirengti – avėti ilgaaulius batus, mūvėti specialias, neperpjaunamas pirštines, turėti kojų, galvos, akių, ausų apsaugas. Pjovimo metu nereikėtų spausti pjūklo prie medienos, užtenka pačio pjūklo svorio. Taip darbas bus efektyvus, o grandinės mažiau dėvėsis.