Ar lengva šiais laikais įsteigti įmonę?

Įmonės steigimas yra vienas aktualiausių šių dienų klausimų. Vis daugiau žmonių nusprendžia realizuoti savo verslo idėjas, pristatyti rinkai naujas prekes ar paslaugas. Jei niekada anksčiau nesteigėte įmonės ir ši veikla jums kelia klausimų, kreipkitės į profesionalus. Pvz., FRONDITA veikla orientuota į naujų įmonių steigimą, įmonių pertvarkymą ir buhalterinių paslaugų teikimą. Tai efektyvi pagalba, sumažinanti naujai steigiamo verslo rūpesčius.

Aiškus veiksmų planas

Nusprendus steigti įmonę, būtina susidaryti tikslų veiksmų planą. Jei jo neturėsite, įmonės steigimas iš tiesų bus chaotiškas ir kels daug rūpesčių. Vis dėlto, šiais laikais vis daugiau bendrovių yra pasiruošusios padėti naujai steigiamiems verslams, o gausus internete esantis informacijos kiekis leidžia susidėlioti veiksmų eigą. Visa tai suteikia išskirtinai palankias galimybes realizuoti verslo idėjas.

Įmonės teisinė forma. Steigdami įmonę visų pirma turite nuspręsti dėl jos teisinės formos. Galite steigti tiek uždarąją akcinę bendrovę, tiek mažąją bendriją, individualią ar kitos formos įmonę. Žinoma, prieš tai turėtumėte pasidomėti, kokie yra vienos ar kitos įmonės privalumai ir trūkumai. Apie tai galite pasikalbėti ir su FRONDITA darbuotojais, kurie išsamiai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti tinkamiausią sprendimą.

Pavadinimas. Kita svarbi užduotis – įmonės pavadinimas, kurį turite rezervuoti juridinių asmenų registre. Nepamirškite, kad pavadinimas negali būti bet koks – jis turi atitikti pavadinimo sudarymo reikalavimus, be to, šio pavadinimo ar jo darinių negali būti užregistravę kiti juridiniai asmenys. Jei viskas tvarkoje, jūsų pavadinimui bus suteikta pusmetį galiojanti apsauga.

Dokumentai. Tuomet reikėtų pereiti prie steigimo dokumentų – tai steigimo sutartis, būsimos įmonės įstatai ir kt. Dėl visų privalomų ir papildomų dokumentų jus informuos įmonių steigimo profesionalai. Nepamirškite, kad skirtingos įmonės formos gali reikalauti skirtingų dokumentų, be to, skirtingi reikalavimai keliami ir tuo atveju, jei jus domina ne įmonės kūrimas, o kiti darbai, pavyzdžiui, – įmonių perregistravimas.

Adresas. Naujai įsteigta įmonė privalo turėti savo adresą, todėl kitas jūsų darbas – užregistruoti buveinės adresą.

Įstatinis kapitalas. Steigiant uždarąją akcinę bendrovę, reikės ir minimalaus įstatinio kapitalo, kuris šiuo metu yra 2,5 tūkst. eurų. Šiuo atveju banke reikės atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į kurią bus įmokama minėtoji suma, o bankas išduos pažymą, patvirtinančią, kad sudarėte įstatinį kapitalą.

Notaro patvirtinimas ir įmonės registracija. Galiausiai visi dokumentai (steigimo dokumentai, pažyma dėl pavadinimo rezervacijos, banko pažyma dėl įstatinio kapitalo sudarymo ir kt.) turi būti patvirtinti notariškai, užtikrinant jų atitikimą įstatymams. Notaro patvirtinti dokumentai yra pateikiami VĮ Registrų centrui, kuri ir užregistruoja jūsų įmonę.