Gegužės 10-ąją Kauno gyventojai miesto svečiai kviečiami pajudėti sveikatos labui

Jau šį sekmadienį, gegužės 10 dieną, bus minima Judėjimo sveikatos labui diena. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius ir miesto svečius į nemokamas tai-chi mankštas gryname ore.

Minit Judėjimo sveikatos labui dieną, Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistai siekia priminti žmonėms apie judėjimo naudą ir fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime. Fizinis aktyvumas yra viskas, kas priverčia judinti savo kūną ir deginti kalorijas – tai mankštinimasis, pratybos, dalyvavimas varžybose, namų ūkio darbai, laisvalaikio veikla, kuriai reikia fizinių pastangų ir pan. Fizinis aktyvumas labai glaudžiai susijęs su sveikata ir gyvenimo kokybe. Jis yra svarbus visais žmogaus amžiaus tarpsniais ne tik ligų profilaktikai, sveikatai stiprinti ir fiziškai tobulėti, bet ir senėjimo procesams sulėtinti, gyvenimui pailginti, gyvenimo kokybei gerinti.

Fizinio aktyvumo poveikis žmogaus organizmui:

  • Fizinė veikla stimuliuoja kvėpavimo sistemos veiklą. Mankštinantis plaučių tūris padidėja, jie išsiplečia. Raumenys, kurie padeda plaučiams išsiplėsti, tampa stipresni. Kiekvieną kartą galima įkvėpti daugiau oro, ir kraujas organizmo ląstelėms teikia daugiau deguonies, kurio reikia ląstelių darbui.
  • Kartu su kūno raumenimis treniruojamas ir širdies raumuo, didėja jos darbingumas. Mankštos metu širdies raumuo stiprėja. Kuo stipresnis širdies raumuo, tuo daugiau kraujo susitraukdama išstumia širdis. Vadinasi, kuo stipresnė širdis, tuo jos darbas yra galingesnis. Geresnis fizinis pajėgumas – geresnė kraujotaka: palaikomas normalus kraujo spaudimas ir kraujas lengviau grąžinamas atgal į širdį.
  • Fizinis aktyvumas stiprina kaulus. Taip jau yra, kad paprastai vyresnių nei 40 metų nesportuojančių žmonių kaulai tampa silpni ir trapūs. Sportuojant kaulų tankis didėja, todėl yra mažesnė tikimybė patirti traumas, pvz., pargriuvus susilaužyti ranką ar koją.
  • Reguliarūs fiziniai pratimai ir mankšta didina atsparumą ligoms. Reguliari mankšta gerina žmogaus sveikatą, sustiprina širdį, raumenis ir kitus vidaus organus, todėl fiziškai stiprus žmogus daug lengviau atgauna sveikatą po ligos.
  • Stimuliuoja protinę veiklą (suintensyvėja kraujo apytaka smegenyse). Mankštinimasis gerina kraujotaką. Organizmas, kartu ir smegenys, geriau aprūpinami deguonimi, todėl fizinis aktyvumas padeda aiškiau mąstyti, priimti tinkamus sprendimus.
  • Reguliuoja virškinimą, padeda išvengti nutukimo, gerina išvaizdą. Mankštinantis sunaudojama su maistu gauta energija. Vadinasi, fizinis aktyvumas padeda išvengti nutukimo, mažina riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.
  • Teigiamai veikia nervų sistemą, padeda išvengti streso ir nerimo. Stresas – organizmo psichinė ar fizinė reakcija į kokius nors dirgiklius. Reakcija gali būti naudinga arba žalinga. Jeigu organizmo reakcija yra neigiama, ji gali pakenkti sveikatai. Mokslininkai nustatė, kad neigiamą stresą 15 minučių ėjimas sumažina labiau nei raminamosios tabletės.
  • Gerina gebėjimą susikaupti. Pasimankštinus ne tik padidėja mąstymo kokybė, bet ir ilgėja visaverčio protinio darbo trukmė. Todėl saikingi fiziniai pratimai padeda susikaupti intensyviai mokantis ar dirbant.
  • Lėtina senėjimą. Reguliariai mankštinantis gerėja širdies ir plaučių fizinės funkcijos, todėl fizinis aktyvumas gali padėti būti sveikiems ir stipriems daugelį metų. Tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas sulėtina organizmo senėjimo procesus.
  • Skatina pasitikėjimą savimi, didina orumą ir savivertę. Pavyzdžiui, fiziškai aktyvūs mokiniai dažniau jaučiasi sveiki ir pasitikintys savimi nei pasyviai laiką po pamokų leidžiantys mokiniai.

tai chi kaune

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus gegužės 10 dieną 12.00 valandą į pirmąją tai-chi mankštą Santakos parke prie Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo. Tai-chi mankštų esmė – kūno ir sąmonės atpalaidavimas. Šie išskirtiniai judesiai ne tik padeda sutvirtėti fiziškai, tačiau ir praturtėti dvasiškai. Ši fizinio aktyvumo rūšis – nepaprastai stipri priemonė, padedanti tobulinti kūną ir dvasią. Tai – pozų, meditacinės technikos ir grakščių judesių darni visuma.

Tai-chi mankštos vyks gegužės 10–birželio 21 dienomis (sekmadieniais) 12–13 valandą. Santakos parke prie Popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo. Esant blogoms oro sąlygoms, mankštos vyks P. Kalpoko g. 1-26, Rytų kultūros studijoje WUDANG TAO.

PAJUDAM visi kartu sveikatos labui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *