Ką reikia žinoti apie kačių sterilizacijos procedūrą?

Veterinarijos specialistai teigia, kad sterilizacija tiek katėms, tiek katinams yra reikalinga ir net naudinga sveikatai. O žvelgiant iš šeimininko perspektyvos, sterilizacija dar ir padeda išvengti netikėtumų – mažų kačiukų, kurie ne visuomet suteikia džiaugsmą. Todėl jeigu gyvūnas nėra skirtas veisimui, tuomet sterilizaciją reikėtų atlikti kaip galima anksčiau.

Kaip žinia, katės per metus rujoja maždaug du kartus, o ruja paprastai trunka apie tris savaites. Tuo metu jos gali elgtis kiek neįprastai, o kartais ir itin nemaloniai – gali imti šlapintis namuose ar tam tikrose vietose, bandyti ištrūkti lauk. Tai labai aktualu tiems šeimininkams, kurie kates augina namuose ir niekuomet neleidžia jų į kiemą. Tas laikotarpis gali būti labai triukšmingas ir nepavydėtinas.

Sterilizacijos nereikėtų bijoti ar jos vengti, tai nėra labai sudėtinga procedūra, atliekama su visiška gyvūno narkoze, todėl nėra skausminga. Vienoje ar kitoje klinikoje atliekama kačių sterilizacija kaina gali skirtis ir paprastai yra brangesnė nei patinų kastracija. Sterilizacijos procedūra yra šiek tiek sudėtingesnė, nes atliekamas kiaušidžių ir gimdos šalinimas, atlikus pjūvį pilvo ertmėje. Tuo tarpu katinams šalinamos tik sėklidės, atlikus nedidelį pjūvį kapšelyje.

Dėl to kačių sterilizacijos procedūra trunka kiek ilgiau, nei katino kastracija. Taip pat ir gijimo procesas kiek ilgesnis. Labai svarbu, prieš bet kurią iš procedūrų mažiausiai 12 valandų gyvūno nemaitinti. O po procedūros katinas atiduodamas dar tą pačią dieną.

Sterilizacija atliekama paprastai ne anksčiau, kaip 6 mėnesių amžiaus, tačiau atskirais atvejais gali būti atliekama ir anksčiau. Sterilizuoti galima ir jau suaugusią katę, tai neturi jokios įtakos jos tolimesnei savijautai. O nesterilizavus katės, senatvėje gresia piometra – pūlingas gimdos uždegimas bei, žinoma, netikėtas susikergimas.