Kauno miesto muziejaus renginiai

Tą jausmą MEILE pavadino… arba šauni idėja šv. Valentino dienai

Kad šv. Valentino diena virstų įsimintinu meilės nuotykiu, Kauno miesto muziejus siūlo įsimylėjusioms poroms puikią idėją ir nepakartojamą galimybę sutikti šv. Valentino dieną Kauno rotušėje (Rotušės a. 15). Tai pati geriausia vieta nustebinti ir įrodyti savo meilę ypatingu būdu.

ta-jausma-meile-pavadino_plakatas_web

Vasario 12-ąją – Kauno miesto muziejus parengė išties netikėtą staigmeną įsimylėjėliams. Užsukusias į rotušę poras pasitiks Mimai ir kvies į Baltosios gulbės salę, kur jaukioje, romantiškoje aplinkoje koncertuos VDU Muzikos Akademijos studentai, tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“. Taip pat dalyvių lauks nuotaikinga viktorina ir dovanėlės, o su artėjančia meilės diena visus sveikins Meilės ministru tituluojamas, daugiausiai porų Kaune sutuokęs ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius.

Speciali šventinė programa įsimylėjusioms poroms vyks vasario 12 dieną, 13.00 ir 15.00 val.

Registruotis kviečiame telefonu 8-37 208220, el.p. edukacijuskyrius@kaunomuziejus.lt.

VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS!

Nepraleiskite progos nudžiuginti ir apgaubti savo mylimąją ar mylimąjį ypatingu dėmesiu!

***

Laukiantiems pavasario – Zitos-Virginijos Tarasevičienės dailės darbų paroda „Atgimimas“

Kai visas pasasulis švenčia meilės dieną, vasario 14 d., antradienį, Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) pradeda veikti Zitos-Virginijos Tarasevičienės dailės darbų paroda „Atgimimas”. 

Nors už lango vis dar krečia išdaigas žiema, sniegą pakeisdama į lietų, ir šykštėdama saulės, tarsi nenori trauktis, muziejuje tapybos darbai jau alsuoja atgimimu, budimu, daug ryškių, nuotaikingų spalvų. Tapytojos Zitos kurtose drobėse – jausmai, nuotaikos ir emocijos, kurias išgyvena pati dailininkė. Dažnai darbuose vaizduojami urbanistiniai peizažai, abstraktūs vaizdai. Menininkė sako, kad tapo taip, kaip veda jos ranka ir širdis. Kartais ir pati nežino, koks bus galutinis rezultatas bei dažnai autorės darbo vizija nesutampa su paveikslo vertintojų suvokimu, tačiau autorė tik džiaugias, kad kitų vaizduotė tuos pačius vaizdus vertina skirtingai. “ Kiekvienas paveikslas tarsi turi paslaptį, kurią įminti kiekvienas galime savaip…”, – sako Zita.

Z. Tarasevičienė tapo jau daugiau nei 20 metų. Menininkei tai jau 30-oji paroda, kurioje eksponuoja savo darbus. Autorė mini Jonyno Galeriją Drsuskininkuose, Marijos ir Petro Šlapelių memorialinį namą, meno centrą Airijoje, kur buvo surengtos išskirtinės parodos, o labiausiai įsimintinas parodos pristatymas vyko Kaune, Girstučio rūmuose, kai tapytojos darbus apžvelgė menotyrininkas profesorius a.a. Algis Uždavinys. Šio žmogaus, vieno talentingiausių Lietuvos humanitarinių mokslų atstovų, kritika davė didelį stimulą kurti toliau. “Gera, kai darbai yra įvertinami, bet žinau, kad tobulumui ribų nėra, šedevro dar nesukūriau, tikiuosi jis bus.” Jau sukurta daugiau nei 100 darbų, daugelis kurių puošia ne tik lietuvių, bet ir svečių šalių namus.  Yra paveikslų iškeliavusių net Užatlantėn.

Menininkė kviečia aplankyti jos darbų parodą “Atgimimas” visus, kurie jau laukia pavasario, kuriuos jau žadina nauji jausmai, kurie jau išsiilgo spalvų ir nuotaikų, ir net tuos, kurie dar nenori budintis.

Kovo 10 d., penktadienį, 17 val. vyks susitikimas su parodos autore.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (L.Zamenhofo g. 12) veiks iki kovo 18 d.