Kosmetika prausimuisi – kuri tinkamiausia?

odos prieziura

Oda – didžiausias mūsų kūno organas, saugantis organizmą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Netinkamai rūpinantis oda, ją pažeidus, sudaromos palankios sąlygos įvairioms ligoms, mikroorganizmų skverbimuisi.

Odos būklė priklauso nuo temperatūros, drėgmės lygio, užterštumo, mitybos, higienos bei jos metu naudojamos kosmetikos ir t. t. Kosmetika daugiausia saugo nuo žalingo aplinkos poveikio, taip pat padeda pristabdyti odos senėjimo procesus. Tačiau norint odai ne pakenkti, bet padėti, reikia atidžiai skaityti produktų etiketes, nes gamyklos pagamina šimtus tūkstančių įvairiausių produktų odos priežiūrai, tačiau kai kurie jų yra ne tik neveiksmingi, bet ir nesaugūs. O šį kartą aptarsime prausimosi priemones bei kempines, kurias daugelis naudojame kasdien.

Muilai ir kūno prausikliai

Muilas – vienas seniausiai žinomų bei naudojamų veido odos priežiūros produktų. Muilui gaminti daugiausiai naudojami augaliniai arba gyvuliniai riebalai, kvapiosios medžiagos. Geriausiai odai pritaikyti muilai ir prausikliai, kurių pH yra neutralus (5,5). Sukurta muilo ir prausiklių, skirtų prižiūrėti specialiai veido odai, taip pat intymiai higienai ir kt. Įsigyti galima tiek kietuosius, tiek ir skystus muilus.

  • Šiandien populiaresni – skystieji muilai, kuriuos paprasčiau naudoti, lengva dozuoti, jie neužteršiami bakterijomis, nes pakuotėje esantis muilas apsaugomas nuo aplinkos poveikio.
  • Kietos konsistencijos muilą reikia ne tik laikyti sausai, bet ir stengtis nepalikti muilo nešvariu paviršiumi, nes ant jo gali atsirasti mikroorganizmų.
  • Viena iš skystojo muilo rūšių – dušo želė, kurios sudėtyje taip pat yra įvairių vertingųjų komponentų, kurie odą drėkina bei maitina. Dušo žemė tinka žmonėms, turintiems bet kokio tipo odą. Turintiems sausą odą patartina naudoti ne muilą, bet dušo želė, o ir praustis reikėtų šiltu, bet jokiu būdu ne karštu vandeniu.
  • Tam tikros muilo rūšys, pavyzdžiui, ūkinis, visiškai netinka kūno priežiūrai: jis pritaikytas skalbti.

Verta pastudijuoti kūno prausiklių sudėtį ir rinktis ekologiškus, sudėtyje turinčius kuo mažiau kvapiklių, dažomųjų medžiagų, kitų sintetinių priedų. Įsigijus priemonę prausimuisi, jos sudėtį plačiau panagrinėti galima šiame tinklalapyje. Verta atkreipti dėmesį į prausiklius, kurių sudėtyje nėra parabenų, SLS ir kitų panašių medžiagų.

Plaušinės

Įvairios kempinės, plaušinės padeda ne tik geriau pašalinti nuo kūno nešvarumus bei negyvas odos ląsteles, bet tinkamai pasirinktos – ir grūdinti odą, mažinti celiulitą ir pan. Kempinę reikia rinktis priklausomai nuo odos. Pavyzdžiui, jautriai suaugusiųjų, vaikų odai prausti netiks šiurkščios plaušinės. Bene plačiausiais rinkoje – sintetinių plaušinių pasirinkimas, tačiau galima įsigyti ir brangesnių, pagamintų iš natūralių žaliavų. Natūralaus pluošto kempinės tinka prižiūrėti vaikų, jautrių žmonių odai. Tiesa, po kiekvieno panaudojimo bet kokio tipo kempines reikia kruopščiai išplauti, nes drėgmė ir šiluma – vėlgi puiki terpė mikroorganizmams daugintis. Beje, daugelis nežino, tačiau kempines rekomenduojama keisti naujomis maždaug kas mėnesį. O kaip dažnai jūs keičiate vonios plaušines?