Narcizų auginimas vazonuose

gėlės

Kaip pasikviesti pavasarį į namus, jei už lango šalna dar žemę kausto? Toks klausimas žmones paskatino ieškoti būdų, kaip pagyvinti namus ir pakylėti nuotaiką. Tad vienas iš paprasčiausių ir maloniausių variantų – gyvos, pavasarinės gėlės namuose. Narcizai, kaip tik vieni iš ryškiausių jų atstovų.

Galimi du pagrindiniai keliai – nusipirkti parduotuvėje jau pražydusius narcizus arba užsiauginti patiems. Jei neturite kantrybės ir gėlių auginimas nėra Jūsų mėgiamiausias užsiėmimas, tiesiog įsigykite bei džiaukitės pavasariškomis, ryškiomis spalvomis.

O jeigu norite užsiauginti iš turimų ar pirktinių svogūnėlių, tuomet reikėtų susipažinti su proceso eiga:

–  Svogūnėlių galite įsigyti prekybos vietose ar internetu. Jeigu narcizus auginate patys, tuomet atrinkite pačius sveikiausius.

–   Savus svogūnėlius pamirkykite kalio permanganato tirpale (pirktiniai jau bus dezinfekuoti). Pasiruoškite negilius, platesnius (jei daugiau jų sodinsite) indelius, priberkite nerūgštaus durpių substrato. Žemių turi būti tiek, kad įstačius svogūnėlius ir dar pribėrus substrato, kyšotų jų viršūnėlės.

–  Kol svogūnėliai išleis šaknis, laikykite juos 10 laipsnių temperatūroje, vėliau perneškite į dar vėsesnę, kur vyrauja vos 2 – 3 laipsniai šilumos.

–   Suplanuokite, kada norite pražydinti narcizus. Juos reikės pernešti į šiltesnes (13 – 15 °C), minimaliai apšviestas patalpas likus maždaug mėnesiui iki žydėjimo. Po kelių dienų reikėtų šilumą padidinti maždaug 3 laipsniais ir suteikti daugiau šviesos. Kai susiformuos pirmi žiedai, vertėtų keliais laipsniais vėl sumažinti šilumą, taip augalas sutvirtės ir ilgiau galėsite juo grožėtis.

–     Nepamirškite išlaikyti tinkamą žemės drėgnumą.

Jeigu ketinate narcizus auginti vazonuose lauke, tuomet galima jiems leisti žiemoti kieme arba laikyti vėsioje patalpoje iki kovo mėnesio. Vėlgi, jau rudenį reikėtų parinkti tinkamo skersmens ir gylio vazonus, jų dugne padaryti drenažą ir ant viršaus priberti substrato, tuomet susodinti dviejų svogūnėlių gylyje, kad kyšotų viršūnėlės.

Lauke vazonus įleiskite iki pusės į žemę bei apdenkite eglišakėmis. Jei nešite vidun, laikykite šaltame rūsyje, tik nepamirškite periodiškai palaistyti, nes lauke augantiems narcizams drėgmės pakaks, o viduje jie išsausės. Kovo mėnesį galėsite išnešti į lauką, o jei žiemojo kieme, tuomet nuimkite eglišakes ar kitas apsaugines medžiagas.