Nauji dažai sienoms ir praktiški patarimai jų pasirinkimui

Jei žengėte žingsnį link savo būsto vidaus interjero atnaujinimo, tačiau šią akimirką jums yra sudėtinga apsispręsti, kokias dažų spalvas būtų verta pasirinkti, visuomet naudinga ir verta atsižvelgti į keletą praktiškų patarimų. Tai padeda ne tik lengviau pasiekti norimą rezultatą, tačiau taip pat leidžia išvengti ir daugybės nepatogumų bei didžiulių laiko sąnaudų.

Sudarykite spalvų paletę, kuri dera prie jūsų baldų

Visuomet turite atminti, kad nors parduotuvėse šiandien yra šimtai ar netgi tūkstančiai skirtingų dažų, yra tik septynios spalvos visame dažų spektre. Ir tai yra raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo ir violetinė spalva. Taigi, prieš pradedant dažų paieškas, vertėtų bent keletą iš išvardintų spalvų išbraukti. Taip pat visuomet yra naudinga atrinkti tris pagrindines jūsų namuose (ar skirtingose namų erdvėse) vyraujančias spalvas. Viena iš jų galės tapti ir sienų dažų spalva, o likusios dvi paskirstytos audiniams ir baldams.

Pasirinkite dažų blizgumą

Blizgūs, pusiau blizgūs, matiniai dazai sienoms, pusiau matiniai arba visiškai matiniai dažai – tai yra jūsų pasirinkimas, tačiau turite suprasti, kad skirtingo blizgumo dažai sukurs ir skirtingą atmosferą. Todėl tam, kad neprašautumėte pro šalį spręsdami, kokio blizgumo dažai skirtingose jūsų būsto erdvėse galėtų tikti geriausiai, visų pirma galite pasinaudoti ir spalvų testeriais. Spalvų testerių pagalba jūs ne tik galėsite pasirinkti jums tinkamą dažų blizgumą, tačiau taip pat išsirinkti ir geriausiai tinkančią spalvą. Tik būtina atminti, kad pasinaudojus spalvų testeriais įvertinti spalvą turėtumėte skirtingu paros metu, t.y. skirtingo apšvietimo sąlygomis.

Nuspręskite, kokios nuotaikos norite

Spalvos yra labai galingos priemonės, galinčios nulemti mūsų nuotaiką ir paveikti mūsų jausmus. Be to, spalvos paveikia ir mūsų emocinį atsaką. Pavyzdžiui, šaltesnės spalvos, tokios kaip mėlyna, žalia ar balta, yra priskiriamos prie raminančių ir atpalaiduojančių spalvų, kai tuo tarpu šiltos spalvos, tokios kaip raudona, oranžinė ar geltona, yra energingesnės ir dramatiškesnės spalvos. Šaltos spalvos gali būti puikus pasirinkimas privatesnėms erdvėms (pvz., miegamajam ar vonios kambariui), o šaltos spalvos gali pagyvinti namų erdves, kuriose yra daugiau bendraujama ir susiburiama su visa šeima ar svečiais.