Prezervatyvai ar hormoninės kontraceptinės tabletės?

Turbūt ne vienai porai, kuri dar neplanuoja šeimos pagausėjimo, kilo klausimas: kas geriau prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą tikrai nėra, todėl pakalbėkime plačiau apie šių apsisaugojimo priemonių privalumus bei trūkumus.

mergina-lovoje

Tabletė – didesnis malonumas?

Didžioji dalis vyrų lyg susitarę teigia, kad seksas su prezervatyvu – tas pats, kaip ir medaus laižymas per stiklą, nes akto metu nejaučiamas glaudesnis kontaktas. Be to, kai moteris vartoja kontraceptines tabletes, vyrui nereikia nutraukti preliudijų ar net lytinio akto, kad užsimautų prezervatyvą, o ką jau kalbėti apie tai, kad kartais dingsta erekcija. Tad, gana logiška, kad tarp didesnio malonumo ir kontraceptinių tablečių reiktų dėti lygybės ženklą. Visgi, tai ne visai tiesa. Seksas – tai dviejų žmonių artimas kontaktas, kurio metu abi pusės turėtų jausti malonumą. Moteris, vartodama kontraceptines tabletes, dažnai susiduria su šalutiniu poveikiu – sumažėja sekso poreikis, sunkiau sudrėksta makštis, todėl yra būtini lubrikantai. Taigi, kontraceptinės tabletės tikrai ne visada yra geriausias pasirinkimas, garantuojantis didesnį malonumą abiem partneriams.

Efektyvumo dilema

Remiantis visais tyrimais, kontraceptinės tabletės yra gerokai efektyvesnės už prezervatyvus, tikimybė pastoti yra vos 0.01 proc. Tuo tarpu, naudojant prezervatyvus 2-4 proc. Viskas priklauso nuo to ar prezervatyvai yra naudojami teisingai, pavyzdžiui, prezervatyvas užsimaunamas prieš aktą, o ne prieš spermos išsiveržimą, nes dar gerokai prieš ejakuliaciją išsiskiria sekretas, kuriame taip pat yra spermatozoidų. Kitas svarbus momentas – lytiniu keliu plintančios ligos. Kontraceptinės tabletė nuo jų neapsaugo, todėl tai tikrai nėra geriausias pasirinkimas, neturint pastovaus partnerio. Prezervatyvai efektyviai apsaugo nuo žmogaus papilomos viruso, herpeso, gonorėjos ir pan. O štai su ŽIV ir sifiliu kita kalba. Mokslininkai šiuo klausimu neturi vieningos nuomonės, viena pusė teigia, kad prezervatyvai yra vienintelė priemonė (išskyrus susilaikymą), apsauganti nuo šių ligų, kita pusė aiškina, kad tai paprasčiausias reklaminis triukas, nes ŽIV dydis – 0,1 mikrono, sifilio – 1,5, o lateksinio prezervatyvo poros dažniausiai būna 5-50 mikronų. Tad jos maždaug nuo 50 iki 500 kartų yra didesnės nei ŽIV. Toks dydžių santykis, prilygsta kumščio ir durų plyšio skirtumui. Kaip yra iš tiesų, sudėtinga pasakyti, tačiau akivaizdu, kad geriau saugotis, nei nesiimti jokių priemonių, tiesa?

Įsigijimo galimybės

Kontraceptinės tabletės parduodamos vaistinėje tik su receptu, kurį pusmečiui išrašo ginekologas. Tiesa, jei moteris neturi jokių nusiskundimų, o jos gydytojas sukalbamas, receptą galima gauti ir metams. Tuo tarpu, prezervatyvų galima laisvai įsigyti prekybos centre, vaistinėje ar internetu. Prezervatyvai internetu – ekonomiškesnis pasirinkimas, be to, užsisakyti prezervatyvai, lubrikantai ar kitos sekto priemonės atkeliauja iki pat namų durų, todėl tai geriausias pasirinkimas, kai norisi konfidencialumo ar drovu prezervatyvus pirkti vaistinėje.