Nors šaldytuvu jūs naudojatės kiekvieną dieną, vis dėlto labai tikėtina, kad jo priežiūrai skiriate gerokai permažai dėmesio. Kiekvieno iš mūsų namuose esantis šaldytuvas iš tikrųjų yra vienas iš pačių svarbiausių buitinės technikos prietaisų, o be jo mūsų gyvenimas būtų ne tik kur kas sunkesnis, tačiau taip pat pasižymintis ir labai didžiuliu diskomfortu. Būtent todėl laikas nuo laiko kiekvieno gyvenamojo būsto šeimininkai turėtų patikrinti savo šaldytuvo būklę ir pasistengti kaip įmanoma greičiau išspręsti pagrindinius gedimus, tokiu būdu užtikrinant ilgesnį savo šaldytuvo tarnavimo laiką.
Todėl kiekvienam šaldytuvą savo namuose naudojančiam žmogui turėtų būti naudinga sužinoti keletą praktiškų patarimų apie savo šaldytuvo priežiūrą ir kartu suprasti, kokie šie buitinės technikos prietaisai iš tikrųjų yra svarbūs mūsų gyvenimui. Tuo tarpu, jei jūs taip pat esate labai smalsūs ir žingeidūs, pateiksime jums ne vieną įdomų faktą apie šaldytuvus, kurie gali jus gerokai nustebinti ir priversti aiktelėti iš nuostabos.
1. Šaldytuvas įprastai sudaro apytiksliai 12% būsto elektros energijos kaštų
Jei to dar negana – bene pusė šaldytuve esančio šalto oro gali „ištrūkti“, kai yra atidaromos šaldytuvo durelės. Būstų šeimininkai, kurie nori sumažinti savo suvartojamos elektros energijos sąskaitas, neturėtų pernelyg dažnai varstyti savo šaldytuvo durelių. Tuo tarpu, jei jūs iki šiol mėgote reguliariai užkandžiauti ir bėgant laikui jau buvote spėję išsiugdyti blogą įprotį kas dešimtį minučių (ar netgi dažniau) sugrįžti prie savo šaldytuvo ir vėl peržiūrėti jo turinį (kuris per tiek laiko tikrai nepasikeitė), pats metas tokių įpročių atsisakyti. Tai padės jums ne tik išsaugoti puikias kūno linijas, tačiau taip pat sumažins ir suvartojamos elektros energijos mėnesines sąskaitas.
2. JAV Nacionalinė šaldytuvo valymo diena yra lapkričio 15 d.
Kiekvienų metų lapkričio 15 d. JAV būstų šeimininkai yra skatinami sutvarkyti ir išvalyti savo naudojamą šaldytuvą, tokiu būdu išsaugant jų gerą būklę ir išvengiant įvairių galimų sveikatos problemų. Iš tikrųjų jau pagamintas (apdorotas) maistas šaldytuve gali būti laikomas ne ilgiau kaip 3 arba 4 dienas. Tuo tarpu neapdorotas maistas šaldytuve neturėtų užsibūti ilgiau nei 1-2 dienas. Be to, savo šaldytuvą išvalyti tikrai nėra jau taip sudėtinga, kaip kai kuriems galėtų pasirodyti. Tam tereikia apytiksliai 15 minučių savo laisvo laiko, šilto vandens ir įprastinių valymui skirtų priemonių.
3. Freonas nebėra naudojamas kaip šaldytuvų šaldomasis skystis
Žinoma, freonas kaip šaldomasis skystis šaldytuvuose iki šiol sėkmingai buvo naudojamas daugybę metų. Tačiau neseniai buvo nustatyta, kad freonas gali tiesiogiai prisidėti prie ozono sluoksnio išeikvojimo, todėl jis buvo uždraustas daugelyje pasaulio šalių. Vietoje iki tol šaldytuvuose naudoto freono, šiuolaikiniuose naujuose šaldytuvų modeliuose šaltiems maisto produktams palaikyti yra naudojamas HCFC-22 arba HCFC-14. Pastarieji šaldomieji skysčiai yra kur kas draugiškesni aplinkai, jie nėra toksiški ar kenksmingi žmogaus sveikatai.
4. Daugybė šaldytuvo magnetukų gali jums padėti patekti į „Gineso rekordų knygą“
Daugybė žmonių savo namuose ant šaldytuvo turi begalę magnetukų, kadangi jie yra labai mieli ir kartu gali turėti didelę emocinę vertę. Be to, dažnai šaldytuvo magnetukus žmonės parsiveža iš įvairių kelionių, todėl tai jiems ilgainiui tampa lyg malonus hobis, kuris kartu primena apie įvairias aplankytas pasaulio vietas. Tačiau Louise Greenfarb iš Nevados šį hobį perkėlė į visiškai kitą lygį. Dabar ji pateko net į „Pasaulio Gineso rekordų knyga“, kadangi jai priklauso įspūdinga šaldytuvo magnetukų kolekcija, kurią sudaro daugiau nei 45 000 magnetukų! Tie, kas nori juos pamatyti savo pačių akimis, gali tai padaryti Las Vegase veikiančiame „Gineso muziejuje“, kuriame yra eksponuojami jai priklausantys 7 000 šaldytuvo magnetukų.
5. Nešiojami šaldytuvai šiomis dienos yra labai naudingi ir populiarūs
Taip yra dėl daugybės svarbių priežasčių. Žmonės, kurie labai mėgsta stovyklauti, žvejoti ar savo laisvalaikį leisti gamtoje, įprastai su savimi yra linkę pasiimti vieną ar netgi du nešiojamus šaldytuvus. Pastarieji nešiojami šaldytuvai labai ilgą laiką geba išsaugoti juose esantį maistą ir gėrimus šaltus. Taip pat jie yra sąlyginai maži ir lengvi. Įprastai juose taipogi gali būti naudojamas propanas, kerosinas ar kt.
6. Pats didžiausias pasaulyje šaldytuvas yra 27 km ilgio
Ir tai yra tikrų tikriausia tiesa! Kita vertus, šis šaldytuvas nėra naudojamas maisto ar gėrimų laikymui, siekiant prailginti maisto produktų galiojimo laiką. Ši didžiulė kriogeninių sistemų linija buvo sukurta Didžiajam hadronų priešpriešinių srautų greitintuvui (angl. „Large Hadron Collider“, „LHC“) arba trumpiau tariant – dalelių greitintuvui. Šio sudėtingo prietaiso pagalba mokslininkai siekia atrasti atsakymus į vienus iš pačių svarbiausių klausimų mūsų visatoje.
7. „ENERGY STAR“ klasės šaldytuvai yra patys ekonomiškiausi
Būstų šeimininkai, kurie nori, kad jų šaldytuve laikomi maisto produktai būtų ne tik švieži, tačiau taip pat jų efektyviam šaldymui nereikėtų patirti didelių energijos kaštų, turėtų investuoti į šaldytuvus, kurie turi „ENERGY STAR“ klasę. Pastarieji šaldytuvai gali būti ypatingai ekonomiški ir draugiški aplinkai – lyginant juos su kitų rūšių šaldytuvais, esančiais šiuolaikinėje buitinės technikos prietaisų rinkoje. Be to, tokie modernūs buitinės technikos prietaisai gali ne tik sumažinti suvartojamos elektros energijos sąskaitas, tačiau jie taip pat gali pagerinti ir šaldytuve esančio oro kokybę, sutaupyti daugiau vietos ir sumažinti aplinkos taršą.
8. Kasmet JAV yra parduodama apytiksliai 8 mln. šaldytuvų
Dauguma JAV parduodamų šaldytuvų yra su viršuje esančiu šaldikliu, o jų apačioje būna šaldytuvas. Tuo tarpu tik apytiksliai 4% JAV parduodamų šaldytuvų yra tokie, kokius mes esame pratę matyti ir naudoti Lietuvoje, t.y. kuomet šaldytuvas yra viršuje, o šaldiklis – apačioje.
9. Senesniais šaldytuvais turėtų būti tinkamai atsikratoma
Seni šaldytuvai gali būti labai pavojingi mus supančiai aplinkai, todėl jais turėtų būti tinkamai atsikratoma – priešingu atveju jie gali turėti didžiulės neigiamos įtakos atmosferai, vandeniui ir žemei. Būstų savininkai, kurie nori atsikratyti savo daugybę metų turėtu ir naudotu šaldytuvu, turėtų susisiekti su buitinės technikos utilizavimu užsiimančiomis bendrovėmis, kurios galėtų jų šaldytuvu tinkamai pasirūpinti.
Kita vertus, jei jūs vis dar norite išsaugoti ir toliau naudoti savo dabartinį šaldytuvą, tačiau jis šiuo metu susiduria su viena ar keliomis rimtomis techninėmis problemomis, būtų išmintinga kreiptis į šaldytuvų remonto profesionalus – https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/saldytuv%c5%b3-remontas/, kurie visu tuo pasirūpintu už jus. Tuomet būtų galima išvengti papildomų investicijų būtinybės, nes ir toliau galėtumėte naudoti daug metų jums puikiai tarnavusį šaldytuvą, kuriam jaučiate didelius sentimentus ir kuris būtų prikeltas naujam gyvenimui. O visų svarbiausia, kad jūsų šaldytuvo remontas nepareikalautų tokių didelių išlaidų, kaip kad tuomet, jei nuspręstumėte įsigyti naują šaldytuvo modelį.
Taigi, niekuomet nepamirškite, kad savo kasdienėje buityje reguliariai naudojamais buitinės technikos prietaisais visuomet būtina tinkamai pasirūpinti, o bene svarbiausia, kad jūsų vartojamų maisto produktų kokybe pasirūpintų efektyviai veikiantis šaldytuvas.