Patarimai, planuojantiems imti paskolą būstui

paskolos

Viena populiariausių ir dažniausiai pasirenkamų finansinių pasklaugų – būsto paskola arba paskola būstui. Kadangi daugybė žmonių, o ypatingai jaunų šeimų neturi pakankamai nuosavų lėšų būstui įsigyti, todėl yra priversti naudotis bankų teikiamomis paslaugomis. Būsto paskola jaunoms šeimoms skirta ką tik susikūrusioms šeimoms, kurios planuoja statyti, pirkti, rekonstruoti savo būstą arba pirkti žemę ir statyti joje namą. Imant paskolą kiekvienas asmuo ieško palankiausių sąlygų, kurios atitiktų jo finansines galimybes ir žinoma poreikius.  Būtina nepamiršti, kad daug šeimų per gyvenimą pakeičia kelis būstus. Svarbu pirkti tokį būstą, už kurį tikrai galima išsimokėti. Nusprendus imti būsto paskolą labai svarbu žinoti, nuo ko pradėti ir kuo pabaigti. Paskolos gavimo procesas gali atrodyti labai sudėtingas ir daug žinių reikalaujantis žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime, tačiau bankai pateikia labai tikslią informaciją kaip žingsnis po žingsnio atlikti visą procesą. Dabar taip pat galite pasinaudoti būsto paskolos skaičiuoklėmis internete ir pamatyti konkretaus atvejo pasiūlymus.

Štai keletas patarimų, norintiems imti paskolą:

  1. Žinokite savo oficialias pajamas, žinokite kitus finansinius įsipareigojimus (kitos paskolos, lizingas, mokami alimentai, sutartiniai susitarimai su sutuoktiniu);
  2. Įvertinkite labai svarbų aspektą – ankstesnę kredito istoriją – ar tinkamai ir laiku gąžinote ankstesnes paskolas ir ar neturite skolų;
  3. Taip pat svarbu apsispręsti kokio būsto norite: namo, kotedžo ar buto, senos ar naujos statybos. Žinokite kokią sumą esate pasirengę skirti naujam būstui ir kokį pradinį įnašą esate sukaupę.

 

Pasirašant paskolos sutartį galima pasirinkti atsiskaitymo laikotarpį. Paskola būstui gali būti grąžinama anksčiau nustatyto termino, be jokių nuobaudų. Taip pat galima pasirinkti norimą įmokų mokėjimo dieną. Dažniausiai siūlomas paskolos grąžinimo laikotarpis – 30 metų. Palnuojantiems skolintis patariama užsiregistruoti nemokamai konsultacijai, kurios metu bus įvertinti ir aptarti: pajamos, palūkanos, marža, eiga, eiliškumas, etapai, paskolos ėmimas, ėmimo žingsniai ir t.t.