Šių metų gegužės 16 dieną (šeštadienį), 16.00 valandą P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus kiemelyje (adresas L. Zamenhofo g. 12, Kaunas) atidaroma fotonuotraukų paroda „Skambančio muziejaus istorija“, skirta muziejaus atidarymo 30-mečiui paminėti.
1985 metų balandžio 26 dieną Kaune, L. Zamenhofo g. 12, buvo atidarytas LTSR liaudies buities muziejaus skyrius – Lietuvos tautinės muzikos instrumentų muziejus. Vėliau kelis kartus keitėsi muziejaus pavadinimas ir pavaldumas. 1989 metais muziejus atsiskyrė nuo LTSR liaudies buities muziejaus, o 1995 metų muziejui buvo suteiktas Povilo Stulgos vardas. Nuo pat muziejaus įkūrimo iki 2008 metų muziejui vadovavo direktorius Vaidotas Albinas Stulga. Jo iniciatyva prie muziejaus 1988 metais buvo įkurtas vaikų folkloro teatras-studija „Tututis“, kuris kelis dešimtmečius veikė kaip tautinės muzikos mokykla. „Tutučio“ veikla pagyvino muziejų ir sudarė puikias sąlygas folklorinio judėjimo vystymuisi Kauno senamiestyje. Muziejuje vyko liaudies muzikantų koncertai, vakaronės, tarptautinių folkloro festivalių renginiai. Muziejus vykdė svarbią misiją – būrė ir apjungė lietuvių tautinės muzikos mėgėjus, tautines vertybes puoselėjančius žmones.
Nuo 2008 iki 2013 metų muziejui vadovavo Aurelijus Stunžėnas. Tuo metu suaktyvėjo tarptautinė projektinė veikla ir bendradarbiavimas su muzikantų klubais, vaikų folkloro ansambliais.
2013 metais P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus tapo Kauno miesto muziejaus skyriumi (direktorė Rita Garbaravičienė). Muziejus ir toliau tęsia „skambančio muziejaus“ tradicijas ir greta mokslinės muziejinės veiklos organizuoja folkloro renginius, jaunimą suburia į linksmas vakarones.
Muziejaus atidarymo 30-mečio parodoje – vaizdai nuo pastatų remonto pradžios 1983 metais iki 2014 metų. Nuotraukose galima pamatyti ne tik muziejaus istorijos atspindžius, įsimintiniausių renginių akimirkas, bet ir pažvelgti, kaip per kelis dešimtmečius užaugo ir subrendo kelios kauniečių kartos.
Parodoje eksponuojamos fotonuotraukos iš P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus (LTMM) fondų ir muziejaus renginių nuotraukų archyvo.
Parodą rengė muziejininkės Daiva Morkūnienė ir Laura Lukenskienė.