Muziejuje įvyks nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys

Šių metų balandžio 24 dieną (penktadienį), 15.00 valandą Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyks Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro drauge su LR Švietimo ir mokslo ministerija organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys. Konkursu siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį, skatinti gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Taip pat tiriant Lietuvos istoriją mokiniai skatinami ją „atrasti“ per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių – likimus ir istorijas. Konkurso dalyvių darbų temos apima XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: sovietų ir nacių okupacijas, vykdytas masines represijas ir tautos kovą dėl nepriklausomybės atgavimo.

Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija15-ąjį kartą organizuojamame konkurse dalyvavo 5–12 klasių mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje, atsiuntę daugiau nei 1000 darbų. Dalyviai galėjo rinktis įvairias saviraškos formas: rašinius, eilėraščius, dainas, piešinius, filmus, fotomontažus, koliažus ir rankdarbius. Tradiciškai šis renginys vyksta Vilniuje, tačiau šiais metais jubiliejinis konkurso laureatų apdovanojimas įvyks Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Daugiau apie konkursą svetainėje: http://genocid.lt/centras/lt/720/c/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *