Po albumo pristatymo Vilniuje „Кrambambulya“ trauksis į pogrindį

Šių metų lapkričio 7 dieną viena populiariausių baltarusių grupių „Krambambulya“ Vilniuje pristatys naują albumą „Čirvony štral“ („Raudonasis spindulys“). Koncerte skambės naujos ir geriausios grupės dainos. Jis vyks naujoje koncertų salėje „Compensa“, talpinančioje 4000 žiūrovų. Po šio koncerto muzikantai ketina pasitraukti į pogrindį.

„Čirvony štral“ vadinosi kultinė XX amžiaus Vilniaus kavinė, kuri vienijo visų šalių intelektualus, tarp jų ir baltarusius. Tarp svečių buvo Janka Kupala ir broliai Lutskevičiai. Yra informacijos, kad 1916 metais ten įvyko istorinis Lutskevičių susitikimas su Lenkijos ir Lietuvos bendruomenės atstovais, po kurio broliai nusprendė siekti Baltarusijos nepriklausomybės.

„Albumas „Čirvony štral“fantasmagorija, kurioje persipina Baltarusijos praeitis, dabartis ir ateitis su grupei „Krambambulya” būdingu humoru ir ironija. Tai paskutinis grupės albumas ir tada mes eisime į mišką partizanauti. Kitų variantų dabartinėmis sąlygomis mes nematome“, sako grupės lyderis Liavonas Volskis.

Grupė „Krambambulya“
Grupė „Krambambulya“

Grupė „Krambambulya“ buvo įkurta 2002 metais kaip linksmų užstalės dainų projektas, tačiau ilgainiui jos kūryboje įsivyravo socialinė tematika ir pankiškos manieros. Kolektyvas yra žinomas dėl hitų „Аbsent“, „Gosci“, „Тurysti“. Skirtingu metu ir įvairiuose koncertuose grupės sudėtyje buvo Siarhejus Mihalokas (buvusios grupės „Lyapis Trubetskoy“, dabar „Brutto“ lyderis), Aleksandras Kulinkovičius, Guneš Abasova. 2004 metais, kartu su kitais atlikėjais „Krambambulya” pateko į Baltarusijos uždraustų atlikėjų sąrašą.

„Krambambulya“ per savo karjerą išleido penkis albumus. Paskutiniame jų, 2011 metais pasirodžiusiame „Drabadzi Drabada” skamba baltarusių kalba perdainuotos tradicinės Europos šalių dainos. Jį pristatydama grupė jau yra surengusi sėkmingą trijų anšlaginių solinių koncertų maratoną Vilniaus menų fabrike „Loftas“. Jo metu su „Krambambulya“ į sceną dainuoti lipo Andrius Mamontovas, baltarusių ir lietuvių kalbomis atlikęs „Jūreivio dainą“. 2012 metais „Krambambulya“ sugrojo festivalyje „Galapagai“.

Vilniuje vyksiantį „Krambambulya“ koncertą palaiko Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, į jį keliaujantiems baltarusiams suteikdama nemokamas vizas.

Bilietais prekiauja Bilietai.lt.