„Scanorama“ kino profesionalus kviečia pažinti skaitmeninės gamybos iššūkius

2015 metų lapkričio 5-ąją prasidėsiantis 13-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai ne tik pristatys įdomiausius pastarųjų metų Europos filmus, bet ir kvies diskutuoti kino industrijai svarbiais klausimais. Lietuvos kino centro iniciatyva, kino kūrėjai kviečiami dalyvauti lapkričio 4–7 dienomis „Scanoramos“ metu vyksiančioje mokymų sesijoje „Skaitmeninės gamybos iššūkiai“ („Digital productions challenge II“).

Šveicarų organizacijos „Focal-Resource“ mokymų programa organizuojama jau septintus metus. Kino profesionalams skirti mokymai orientuoti į filmų gamybos, parengimo ir platinimo kokybės gerinimą Europos rinkoje. Paskaitų sesijose ir diskusijų forumuose dalyviai susipažins su naujausiomis skaitmeninio platinimo (nuo DSM (Digital Source Master) formato iki kino teatro), rodymo ir archyvavimo galimybėmis, analizuos kino rinkoje iškylančias problemas ir jų sprendimo būdus.

Digital productions challenge II
Digital productions challenge II

Dalyvauti mokymuose kviečiami kino profesionalai – jau sukurtų ar šiuo metu kuriamų vaidybinių bei dokumentinių filmų prodiuseriai, gamybos vadovai ir platintojai, kino režisieriai ir kiti industrijos atstovai, norintys geriau pažinti skaitmeninio kino ir jo platinimo specifiką.

Mokymų sesijos „Skaitmeninės gamybos iššūkiai“ metu dalyviai turės galimybę viešai pristatyti ir kartu su ekspertais aptarti savo dar vystymo stadijoje esančius kino projektus bei gauti vertingų patarimų iš tokių kino Europos profesionalų, kaip vokiečių prodiuseris Martinas Hagemannas, garsus prancūzų kino operatorius Philippe’as Roso ir kt.

Mokymų sesija vyks anglų kalba. Dalyvio mokestis – 150 eurų, tačiau net keturiems Lietuvos dalyviams Lietuvos kino centras skirs stipendijas.

Registracija į mokymus vyks iki šių metų rugsėjo 15 dienos.

Registracijos formą rasite čia: http://www.focal.ch/digiprodchallenge/form/application_form_2015.html

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 5–22 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.