Švedų menininko Ingvar Staffans paroda „Po 25 metų“

2015 metų gegužės 19 dieną (antradienį) 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (adresas Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) įvyks švedų menininko Ingvaro Staffanso parodos „Po 25 metų“ atidarymas. Renginyje dalyvaus ir pats parodos autorius.

Kai prieš dvidešimt penkerius metus Ingvaras Staffansas atvyko rengti parodos M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune, visai nesitikėjo tokio susidomėjimo ir be galo pozityvios reakcijos. Tai jį maloniai stebino, ir aišku, kodėl – buvo pirmasis menininkas iš Vakarų, nepabijojęs susikrauti savo paveikslų ant senuko „Volvo“ stogo, persikelti iš Stokholmo į Taliną, nelegaliai pravažiuoti muitines ir atsirasti Kaune.

Šis jo žygis tais laikais atrodė lyg laisvės simbolis. Žodis „laisvė“ turėjo didelę, išsvajotą prasmę, daug didesnę nei dabar…

Ingvar Staffans

Parodos autorius pamena, kaip prieš ketvirtį amžiaus jo parodos lankytojams viskas buvo įdomu, o įdomiausia – kaip tapo Švedijos menininku? Atsakymas į šį klausimą ir dabar nėra toks paprastas, tuo labiau kad jis net gimęs ne Švedijoje, o Suomijoje…

„Atradau savo stilių, kurį sugebėjau išlaikyti, nepaisant laiko tėkmės, daugelį metų. Norint būti įdomiu kūrėju, kiekvienas darbas turi būti ypač asmeniškas, atspindėti vidinius išgyvenimus ir būsenas. Stengiuosi puoselėti savo stilių – bekompromisį ir individualų, parodantį mano žvilgsnį ir požiūrį į aplinkinį pasaulį. Tai ne pats lengviausias kelias šiame materialistiniame pasaulyje, kurį valdo pinigai, o kompromisinė stilistika visada būna finansiškai naudingesnė“, – mintimis dalijosi menininkas.

Dažnai I. Staffansas yra klausiamas apie savo kūrybos ištakas. „Mano kūriniai ateina iš meditacijos, kuria užsiimu jau keturiasdešimt metų, taip pat iš gamtos, iš Dievo, iš purvo, iš praeities menininkų, iš poezijos, iš chaoso, iš greičio, iš spontaniškumo ir iš gebėjimo prarasti kontrolę…“, – prisipažįsta parodos autorius.

Parodą galima pamatyti nuo 2015.05.19 iki 2015.06.28 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *