3 priežastys, kodėl naudingiau samdyti buhalterinės apskaitos įmonę

Vis daugiau įmonių nusprendžia atsisakyti įmonės buhalterio paslaugų ir pradeda bendradarbiauti su išorine įmone teikiančia buhalterinės apskaitos paslaugas. Tokius sprendimus priima tiek smulkios įmonės, kurioms nereikalingas pilnu etatu dirbantis buhalteris, tiek stambios korporacijos, kurių buhalterinė apskaita yra net kelių žmonių darbas. Kokios priežastys lemia tokį pasirinkimą? Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindines priežastis, kodėl naudotis buhalterinės apskaitos įmonių paslaugomis yra naudingiau.

verslas--

Mažesni tų pačių atliekamų darbų kaštai. O tiksliau – jie mažesni. Sakykime tiek buhalterio, tiek buhalterinių paslaugų įmonei per mėnesį mokate 300 €. Įmonei sumokate 300+PVM ir pateiktą sąskaitą nusirašote į išlaidas. Tuo tarpu norint sumokėti buhalteriui tokią pat sumą, tenka mokėti Sodros, GPM mokesčius, kurių suma yra gerokai didesnė nei PVM.

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jog nereikia kurti atskiros darbo vietos buhalteriui. Nereikia stalo, kompiuterio, buhalterinės programos, kuri dažnai nėra pigi. Buhalterinė apskaita vykdoma už įmonės ribų, tad darbo vietos kūrimas išties nereikalingas ir dėl to sumažėja to paties buhalterinio darbo kaštai.

Buhalterinės apskaitos įmonė neserga ir neatostogauja. Buhalterinės apskaitos įmonėje dirba keletas buhalterių, kurie pasiskirstę darbus, tačiau puikiai bet kurią akimirką gali perimti susirgusio kolegos užduotis, taigi to net nepastebi užsakovas. Tuo tarpu turint nuosavą buhalterį negali išvengti ligos – tai gali būti didelis stabdis įmonės veikloje, atsiskaitymuose ar esant poreikiui teikti deklaracijas valstybinėms įstaigoms. Liga nelaukia, kuomet visi darbai bus baigti. Atostogos privalomos visiems dirbantiems, tačiau atostogaujantis buhalteris dažnai irgi tampa stresu visai įmonei. To išvengiama dirbant su specializuota buhalterinių paslaugų įmone.

Atsakomybė ir patirtis. Buhalterines paslaugas teikiančioms kompanijoms įmonių steigimas nėra naujiena, todėl visi pradedantieji, tik įsteigę ar besiruošiantys steigti įmonę, gali kreiptis į specialistus ir taip išvengti galvos skausmo. Buhalterinių paslaugų įmonė susidurianti su įvairiomis situacijomis yra labiau lanksti, labiau patyrusi ir žinanti daugiau niuansų, nei vienoje įmonėje dešimtmečius šiltai sėdintis buhalteris.

Be to, buhalterines paslaugas teikianti įmonė turi daugiau galimybių ir yra labiau suinteresuota kelti savo darbuotojų kvalifikaciją. Todėl galima neabejoti buhalterių profesionalumu.