MEILĖS DIENA MUZIEJUJE!

Meilės diena muziejuje? O kodėl ne?

Šv.Valentino edukacija Čiurlionio galerijoje
Šv.Valentino edukacija Čiurlionio galerijoje

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia prisiminti gražiausias meilės istorijas ir atgaivinti seniai pamirštą meilės laiškų rašymą. Vasario 14-ąją siūlome Jums netgi dvi temines edukacijas M. K. Čiurlionio galerijoje bei M. Žilinsko dailės galerijoje.

***

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, (adresas V. Putvinskio g. 55) vasario 14 dieną „Rašau tau laišką“

Kada gavote tikrą meilės laišką? Kada savo brangiausiam žmogui tokį parašėte?

Neatidėliokite: Laiškus rašyti bus galima visos šv. Valentino dienos metu, muziejaus darbo valandomis, o gido vedama programa vyks 11.00, 13.00 val.

M. K. Čiurlionio laiškų padedami papasakosime jums apie smagius menininko kuriozus bei sužinosime kokiomis sparnuotomis frazėmis Čiurlionis pelnė savo mylimosios – Sofijos Kymantaitės prielankumą. Programos metu visiems norintiems bus siūloma, pasitelkiant tušą, plunksnas bei, žinoma, nepaprastus M. K. Čiurlionio žodžius, sukurti išskirtinį atvirlaiškį.

Edukacijos trukmė – 1 valanda. Įėjimas su muziejaus bilietu.

Informacija telefonu: 8 37 22 14 18

M. Žilinsko dailės galerijoje, (adresas Nepriklausomybės a. 12, Kaunas), Vasario 14 dieną 14.00 valandą visus nusiteikusius ne tik žaismingai, bet ir prasmingai paminėti Meilės dieną, kviečiame į nemokamą renginį „Mykolas Kleopas Oginskis ir dvi jo mylimosios“ (N-16).

M. Žilinsko dailės galerijoje, Kunigaikščių Oginskių dailės kolekcijos parodoje „Veidai iš būtojo laiko“ susipažinsite su Mykolo Kleopo Oginskio asmenybe, charakteriu, vertybėmis bei jo šeima. Išgirsite įdomių faktų apie šios įžymios dinastijos gyvenimą, likimo vingius bei epochos istorines peripetijas. Pamatysite to meto dailininkų drobėse visoje didybėje ir prabangoje įamžintus M. K. Oginskio, jo dviejų žmonų Izabelės Lasockos ir Marijos de Neri portretus. Lankytojams bus pristatyti Apšvietos laikotarpio garsių vyrų laiškų fragmentai, užfiksavę intriguojančius, širdingus, ilgesingus ir aistringus M. K. Oginskio bei jo amžininkų: Vienos kompozitorių Mocarto ir Bethoveno, Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto žodžius mylimosioms, kurie, tikimės, įkvėps ir Jus parašyti meilės laišką savo draugui ar draugei, sutuoktiniui, sūnui ar dukrai. Skambant Oginskio sukurtai muzikai, rašysite senoviškai – plunksna ir tušu. Galbūt, gebėsite pademonstruoti kaligrafijos įgūdžius ir laišką paversti meno kūriniu, kurį dailiai sulankstę ir uždėję širdelės formos antspaudą, sukursite ne tik mielą, bet ir originalią dovaną savo brangiesiems.

M. K. Čiurlionio muziejaus Švietimo ir informacijos skyrius, tel. 8 37 22 94 75