Lietuviai yra ta tauta, kuriai svarbu, kad turėtų greta namų nors mažą žaliojo kampelio lopinėlį, kuriame galima būtų ne tik auginti įvairias daržoves bei vaisius, tačiau taip pat ir pailsėti. Džiugu, kad net ir gyvenantys butuose vis dažniau perka sodų namelius, kuriuose realizuoja savo svajones. Ne ką mažiau daugeliui žmonių svarbu ir tai, kad sodininkystė būtų tvari. Stengiamasi kuo daugiau dėmesio skirti ekologijai. Ir šiais laikais tai padaryti – tikrai gana paprasta. Viską, ko reikia ekologiškai daržininkystei, galite rasti ADMA, UAB.
- Natūralios trąšos
Pirmiausia siūlome kuo daugiau domėtis natūralios trąšomis, kurias šiuo metu ne tik galima įsigyti, tačiau taip pat ir pasigaminti. Pavyzdžiui, nupjauta žolė gali būti puiki trąša. Ji tinka ne tik medžiams bei tujoms, tačiau taip pat ir pomidorams, agurkams bei paprikoms. Tai yra natūralus mulčas, kuris turi gana daug naudos.
- Kompostavimas
Jeigu lieka organinių atliekų – visada geras pasirinkimas yra jas kompostuoti. Būtent tai ir tampa ekologiška trąša, kuri vėliau leis ne tik gyventi tvariau, tačiau taip pat ir nemažai sutaupyti.
- Naudingi vabzdžiai Jūsų sode
Nepamirškite, kad tam tikri vabzdžiai Jūsų sode yra būtini, kadangi jie ne tik apdulkina augalus, tačiau taip pat ir pasirūpina, kad vaisiai megztųsi kur kas greičiau. Verta įsigyti specialius namelius vabzdžiams. Juos galima rasti sodininkystės prekybos vietose.
- Naudokite perdirbtas medžiagas
Ekologija yra neatsiejama nuo antrinio tam tikrų medžiagų panaudojimo. Galima naudoti komponentus, kurie buvo anksčiau pirkti sau arba galima iškart įsigyti ekologiškus prekybos vietose. Tik kartais ekologijos ženklas yra dedamas dažniau nei reikia, tad daugiau domėkitės gamintoju.
- Vandens taupymas
Galiausiai, ekologiška daržininkystė ir gyvenimo būdas taip pat yra neatsiejami ir nuo vandens taupymo. Tam reikia pasirūpinti optimaliomis vandens bei laistymo sistemomis.
Pradėjus ekologinę sodininkystę dažniausiai greitai matosi, kad ji yra kur kas smagesnė, viešesnė ir labiau džiuginanti nei ta, kuri nėra tvari. Galiausiai, juk gera, kai yra kuriama tokia aplinka, kurioje ne tik žmogaus jaučiasi gerai, gauna kuo daugiau naudos, tačiau ir tokia, kuri neturi jokio šalutinio poveikio gamtai.