Kiek kainuoja kokybiški traktoriai?

Konkrečią sumą apibrėžti būtų labai sudėtinga. Kadangi, priklausomai nuo pasirinkimo, šis pirkinys gali atsieiti nuo kelių tūkstančių Eurų iki netgi kelių šimtų tūkstančių Eurų. Tiesa, tiek kainuos jau tikrai išskirtiniai modeliai, kurie mūsų laukuose nėra tokie dažni. Aišku, pigiausi variantai bus vadinamieji mažesni arba mini, kurie galės sėkmingai atlikti pagrindines funkcijas, tačiau tiks tik pakankamai nedideliems žemės plotams. Todėl bus daugiau naudojami asmeninėms, o ne ūkininkavimo reikmėms. Tiesa, kokybiškesni ir žinomesnių gamintojų produktai praktiškai visuomet kainuos daugiau. Todėl ir šis atvejis ne išimtis. Tačiau tikslią sumą galima sužinoti tik jau pasirinkus konkretų modelį arba žinant pagrindines charakteristikas.

Ar verta pirkti naują, o gal geriau naudotas?

Naujas daiktas praktiškai visuomet bus geresnis pasirinkimas. Tačiau naudotas visada bus ekonomiškesnis variantas. Ir tokiu būdu galima sutaupyti tikrai nemažą kainos dalį. Tuo labiau, kad ir šiaip traktoriai nėra pats pigiausias pirkinys ir reikalauja nemažų investicijų. Aišku, turint galimybę tikrai vertėtų rinktis naują gaminį. Tačiau kitais atvejais naudotas, bet geros būklės ir žinomo gamintojo produktas bus geresnis, negu už analogišką kainą įsigytas naujas. Tuo labiau, kad šiomis dienomis tokios nenaujos technikos galima įsigyti ne tik iš pačių ūkininkų ar perpardavinėtojų, bet ir šioje srityje besispecializuojančių įmonių. Ir pastarasis variantas tikrai bus patikimas, o kartu leis ir sutaupyti.

Kuo pranašesni naujesni modeliai?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog traktoriai atlieka labai elementarią funkciją, kuri nelabai priklauso nuo konkretaus modelio. Bet iš tikrųjų net ir tas pats darbas dėka naujausių technologijų gali tapti žymiai paprastesnis bei našesnis. Kas žemės ūkyje pakankamai svarbu. Todėl tikrai ne atsitiktinai didesni ūkininkai nuolat atnaujina bei taip patobulina savo turimą techniką. Nors tai reikalauja ir gana nemažų investicijų. Bet nauji modeliai leidžia žymiai greičiau ir kartu su mažesnėmis sąnaudomis atlikti tuos pačius darbus. Taip pat ir darbuotis su tokia technika bus žymiai maloniau, kadangi tuomet sumažėja įprasto rankinio darbo.