A. Ruseckaitės knygų sutiktuvių vakaras

Maironio lietuvių literatūros muziejus (adresas Rotušės a. 13, Kaunas) 2015 metų spalio 28 dieną (trečiadienį), 17.00 valandą kviečia į Rudens vakarą, kurio metu bus pristatytas rašytojos Aldonos Ruseckaitės naujas romanas „Žemaitės paslaptis“ su poetiniais intarpais iš eilėraščių knygos „Verčiau (ne)užmiršti“.

A.Ruseckaitės knygų sutiktuvių vakaras

Kartu su autore dalyvaus aktoriai Daiva Škelevaitė, Henrikas Savickis, skaitovas Tautgirdas Ačas, muzikantas Vilius Marma.

Abi naujas knygas bus galima įsigyti!“

******

Aldona Ruseckaitė, populiarios knygos apie Maironį „Šešėlis JMM“ autorė, naujai atskleidžia temperamentingą, stipraus charakterio literatūros klasikę Juliją Žymantienę-Žemaitę (1845-1921 m.) knygoje „Žemaitės paslaptis“. Atveriama paslaptinga meilės istorija, tokie mažiau žinomi faktai, kaip bausmės atlikimas Lukiškių kalėjime, įsiliejimas į Vilniaus kultūrinį gyvenimą, netikėta kelionė į Ameriką ir visus stebinusi veikla šioje šalyje, pažiūrų pokyčiai, ryšiai su Bulotų šeima, įspūdingas artimųjų lankymas paskutiniais gyvenimo mėnesiais. Rašytojos asmenybė suspindi naujomis spalvomis ir atspalviais, priartinama prie šių dienų skaitytojo.

******

Dramatiško autorės eilėraščių rinkinio „Verčiau ne(už)miršti“ ašis – moters vidiniai išgyvenimai po lemtingo išsiskyrimo. Susidvejinimai, bandymai savyje kurti kitą moterį, slėptis nuo kasdienybės smėlynuose ar tėviškėje, semtis šviesos iš vaikystės ir jaunystės prisiminimų, vienu metu gyventi realiame ir vaizduotės sukurtuose pasauliuose – toks eilėraščių moters kelias ieškant dvasinės pusiausvyros

Knygų „Žemaitės paslaptis“ ir „Verčiau ne(už)miršti anotacijos