Antano Liutkaus parodos atidarymas

Maironio lietuvių literatūros muziejaus Mansardos galerijoje (Rotušės a. 13) gegužės 7 dieną, šeštadienį, 12.00 valandą atidaroma Antano Liutkaus retrospektyvinė tapybos paroda „Grįžimas iš Žydrosios pakrantės“ / „Retour de la Côte d’Azur à Kaunas“. Parodoje – Lietuvos diplomato ir tapytojo, gyvenusio bei kūrusio Prancūzijoje, paveikslai iš šeimos narių kolekcijų, eksponuojami tapytojo sūnaus Perkūno Liutkaus (Villefranche-sur-Mer, Prancūzijos Rivjera), iniciatyva.

A. Liutkus
A. Liutkus

Kviečiame susipažinti su unikalia Antano Liutkaus (1906–1970 m.) asmenybe ir pasigrožėti ryškiomis jo paveikslų, nutapytų bei išsaugotų sudėtingomis aplinkybėmis, spalvomis. Ekspozicijoje – pirmą kartą Lietuvoje pristatomi tapybos darbai, dokumentai, parodų katalogai, fotografijos, straipsnių publikacijos ir daiktai iš Perkūno Liutkaus asmeninio archyvo, atveriantys platų lietuvių gyvenimo Prancūzijoje kontekstą.

Parodą papildys lietuvių ir prancūzų kalbomis išleistas katalogas, kuriame pateikiamos paveikslų iliustracijos, Perkūno Liutkaus prisiminimai apie tėvą, prancūzų kritikų ir menininkų Albert Flament, Paul Deltombe bei Charles Singevin atsiliepimai apie Antano Liutkaus kūrybą, Oskaro Milašiaus rekomendacinis laiškas ir kiti dokumentai bei tekstai. Pridedama tapytojo bibliografija ir kūrinių sąrašas.

Paroda veiks iki 2016 metų birželio 11 dienos.

Maloniai kviečiame!“

Ryšių su visuomene skyrius