Pastaruoju metu matome vis daugiau vairuotojų, kurie džiaugiasi, jog savo benzinu varomuose automobiliuose instaliavo dujinę įrangą. Tai iš tiesų padeda sutaupyti nemažai kuro. Atrodo, kad lietuviai itin pamėgo tokį taupumą skatinantį poelgį, tačiau dujų įranga kur kas dažniau montuojama į benzinu varomus automobilius. Ar tokias pat galimybes turi ir dyzeliniai?
Pasirodo, tai yra įmanoma. Dujų įranga leidžia sukurti dvigubą degalų sistema, kuri veikia tokiu principu, kad į variklio kamerą patenka ne tik dyzelinas, tačiau taip pat įsipurškia ir dujos, kurios pakeičia apie trečdalį dyzelino. Tai reiškia, kad turėdami tokią įrangą, visuomet sutaupysite apie trečdalį įprastos dyzelino kainos.
Nuo ko priklauso degalų sąnaudos?
Turbūt daugelis vairuotojų žino, kad degalų sąnaudos labai priklauso nuo to, kaip smarkiai yra spaudžiamas greičio pedalas. Variklio sukimo momentas pasididina tuo atveju, jeigu jūs turite ne tik dyzeliną arba benziną, bet ir dujas. Su dujomis, reikiamas greitis gali būti pasiektas kur kas greičiau.
Ar greitai atsiperka?
Be jokios abejonės, dujų įranga reikalauja tam tikrų investicijų. Tačiau, jeigu daug apie tai žinote ir suprantate, kad ši sistema yra naudinga ne tik jums, bet ir aplinkai (o ypač jūsų piniginei), tai galite tiksliai paskaičiuoti, kada įranga visiškai atsipirks. Pavyzdžiui, jeigu už savo įrangą mokėjote 300 eurų, tai greičiausiai ji atsipirks po 10 000 kilometrų. Tačiau, tai priklauso nuo automobilio tipo ir kitų sąlygų. Jeigu norite tiksliai išsiaiškinti, kiek reikės laukti, kol dujų įranga jums atsipirks, vertėtų apsilankyti internete esančioje dujų įrangos skaičiuoklėje.
Be abejo, turite pasirūpinti, kad dujų įrangos montavimas būtų atliktas profesionalų rankomis. Jokiu būdu negalima to mėginti atlikti patiems – jums reikia kreiptis į specialistus, kurie žino gamintojų keliamus reikalavimus bei gali jums nurodyti saugaus eksploatavimo sąlygas.
Nepamirškite, kad sprendimas įsigyti dujų įrangą bus palankus ir gamtai – geriau išdegęs dyzelino ir dujų mišinys į aplinka paleidžia mažiau suodžių, CO2 koncentracija aplinkoje būna gerokai mažesnė.