Iššūkis internetui – informacija telefonu 1588 bus nemokama

Per metus trumpuoju telefonu 1588 sulaukiama daugiau nei 300 tūkst. skambučių. Prognozuojama, kad šiemet šis skaičius turėtų augti, nes nuo šiandien 1588 skambučių centrą valdanti bendrovė „Infomedia“ keičia įkainius – vietoj 0,58 Eur (2 Lt)/min. mokesčio informacija bus teikiama nemokamai. Vartotojas mokės tik už skambutį pagal savo operatoriaus nustatytus tarifus – nuo 0,06 iki 0,11 Eur/min.

„Pagrindinė priežastis, lėmusi sprendimą sumažinti paslaugos kainą, yra pasikeitusios rinkos sąlygos. Sparčiai auga išmaniųjų įrenginių – mobiliųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių – naudojimas, informacija internetu surandama greitai. Keisdami kainodarą siekiame sugrąžinti konkurenciją tarp telefoninių informacijos tarnybų ir paieškos internete“, – pasakojo Saulius Vanagas, „Infomedia“ pardavimų ir rinkodaros direktorius.

Jo teigimu, sunku pasakyti, kaip į šią situaciją reaguos kitos trumpuosius informacijos numerius valdančios bendrovės.

„Artimiausiu metu didesnius rinkos pokyčius prognozuoti sunku. Pajamos už skambučius iš dalies arba visiškai padengia operatorių darbo užmokesčio sąnaudas bendrovėse, vadinasi, pakeitusios kainodarą, jos turėtų išgyventi daugiausiai iš reklamos. Mažesnėms bendrovėms tai gana rizikingas žingsnis“, – sakė S. Vanagas.

Nemokama informacija telefonu 1588

Skambina ir dėl kryžiažodžio atsakymo

„Infomedia“ duomenimis, dieną dominuoja su verslu susijusios užklausos. Teiraujamasi kontaktų įmonių, kurios teikia gabenimo, biuro įrangos remonto, darbo priemonių tiekimo ir kt. paslaugas Po darbo valandų dažniau skambina vartotojai, kuriems reikalingos ypač skubios paslaugos – taksi numeriai, pasilinksminimo vietų darbo laikas, informacija apie koncertus, spektaklius ir kitus renginius.

Sulaukiama ir juokingų arba neįprastų užklausų. Pavyzdžiui, vartotojai teiraujasi, kiek ežys turi spyglių, pasitaiko gyventojų, kurie sprendžia kryžiažodžius ir, praradę viltį surasti teisingą atsakymą, kreipiasi į telefoninės informacijos tarnybą.

„Vartotojų, skambinančių trumpuoju numeriu, amžius taip pat varijuoja. Savaitgaliais dažniau kreipiasi jaunesnė auditorija, dažniausiai Vilniaus gyventojai. Jei skambinama iš regionų, vartotojų amžius siekia 30 ir daugiau metų“, – sako S. Vanagas.

Net 60 proc. visų 1588 paslaugų vartotojų, skambinančių iš mobilaus ryšio, naudojasi ir papildoma paslauga, t. y. informacijos gavimu SMS žinute. „Omnitel“ ir „Tele2“ vartotojams SMS žinutė nekainuos, o „Bitės“ abonentai mokės 0,19 Eur (0,65 Lt).

Trumpasis informacijos numeris 1588 visą parą Lietuvoje veikia nuo 2001 metų vasario mėnesio.

Apie 1588 ir UAB „Infomedia“

Jau 19 metų veikianti bendrovė „Infomedia” yra viena iš verslo ir universalią informaciją teikiančių informacijos tarnybos lyderių. Biuruose Vilniuje ir Kaune dirba 53 darbuotojai. Informacijos tarnyba dirba visą parą, 365 dienas per metus.

Vieni didžiausių prižiūrimų „Infomedia” projektų yra: informacija numeriu 1588, išankstinė pacientų registracija į gydymo įstaigas trumpuoju numeriu 1815. Be to, „Infomedia” su trumpuoju numeriu 1588 yra išskirtinis prekybos ir pramogų centrų „Akropolis“, bilietų platintojų „Bilietai.lt“, kino centro „Cinamon“ informacijos partneris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *