Pirmojo komikso apie Čiurlionį gimimas

Šių metų birželio 18 dieną 19.00 valandą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, (adresas V. Putvinskio g. 55, Kaunas)  kviečiame nepraleisti svarbaus istorinio įvykio – pirmojo komikso apie Čiurlionį gimimo!

Ar kada teko vartyti komiksus, kurio pagrindinis herojus būtų Čiurlionis? Tad dabar pats laikas nupūsti nuo šio garsaus menininko akademines dulkes ir pasinerti į komiksų pasaulį, kuriame atrasite visai kitokį M. K. Čiurlionį.

Savaitę iki renginio dienos muziejaus patalpose veikė komiksų kūrybinės dirbtuvės. Čia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros studentai, vadovaujami žymių komiksų kūrėjų Miglės Anušauskaitės ir Gerdos Jord, kūrė istoriją apie garsųjį menininką. M. Anušauskaitė ir G. Jord yra komiksų knygos „10 litų“ apie legendinius lakūnus Darių ir Girėną autorės. Pasak menininkių, komiksas yra labai dėkinga išraiškos priemonė, leidžianti kitu kampu pažvelgti į rimtas istorines asmenybes.

Čiurlionio komiksai
organizatorių nuotr.

Parodos lankytojų laukia dešimt istorijų, dešimt Čiurlionio gyvenimo epizodų, kuriuose jis atsiskleis kaip labai spalvinga asmenybė. Studentai kurdami savo istorijas rėmėsi ne tik muziejininkų pateikta medžiaga apie Čiurlionio gyvenimo detales, bet ir patys drąsiai improvizavo, atskleisdami savo požiūrį į šį menininką. Jie, laisvai interpretuodami istorinius faktus, naujai, originaliai pristato šį Lietuvos unikumą, siekdami sudominti kuo didesnę auditoriją ir sugriauti mitą, kad Čiurlionis gali būti įdomus tik specialistams ir meno žinovams. Komikso kūrėjai su humoru ir rimtumu vaizduoja šio garsaus menininko gyvenimo ištraukas, paversdami jį žmogišku neįprastose situacijose – tokiu, koks galbūt jis ir buvo.

Visų susirinkusiųjų paklajoti po čiurlionišką komiksų pasaulį taip pat laukia du nemokami koncertai. Grupė „Subtilus-Z“ improvizuos ir pristatys programą „Vieno paveikslo istorija“, o „Garbanoto Bosisto“ turininga, liūdnai džiaugsminga muzika ir originalus pasirodymas nepaliks abejingų ir prives šokti visus klausytojus.

Šia unikalia paroda lankytojai galės gėrėtis muziejaus sodelyje visą vasarą. Nepraleiskite progos susipažinti su iki šiol dar niekur nematytu Čiurlioniu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *