Babtų miestelio mezgėjos paminėjo pasaulinę mezgimo dieną viešoje vietoje

Antrasis birželio šeštadienis – Pasaulinė mezgimo viešumoje diena. Jau antrus metus iš eilės Babtų miestelio mezgėjos paminėjo šią dieną susiburdamos drauge miestelio centre.

Šiais metais pasaulinė mezgimo diena buvo darbinga. Kadangi šie metai Lietuvai yra ypatingi – atkurtai mūsų valstybei šimtas metų, dar kartą paminėdamos šią svarbią sukaktį Babtų miestelio mezgėjos iš siūlų kūrė geltonas, žalias ir raudonas gėles, kurios papuošė knygnešio paminklą miestelio centre. Taip pat renginio metu buvo puošiamas medis iš įvairių kutosų ir kitų mezgėjų sukurtų darbelių. Šią dieną visi renginio dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti Babtų miestelio mezgėjų darbus, aptarti siūlų kokybę, raštų įvairovę, pasidalinti patirtimi.

Organizatorių nuotr.

Kaip ir praeitais metais taip ir šiais pasaulinę mezgimo dieną viešumoje organizavo Babtų kraštotyros muziejus kartu su Rasa Straukiene, internetinės siūlų parduotuvės „Siūlų gijos“ savininke. Ji siūlais apdovanojo Rūtą Trepkuvienę, renginio metu daugiausiai pagaminusią gėlių, bei Ireną Gervinienę, daugiausiai kantrybės turėjusią darbelių daryme.

„Prisilieskime prie siūlų ir tiesiog pažaiskime su jais“ – tai pasaulinės mezgimo dienos  Babtų miestelyje kredo, kuri jau tapo tradicine visoms miestelio mezgėjoms. Ši diena sukūrė nepakartojamas emocijas ir šiltus prisiminimus.

Kauno rajono muziejaus filialo Babtų kraštotyros muziejaus rinkinių saugotoja

Edita Gervinė