Fotomenininko Petro Vaičiulio personalinė paroda „Kauno vaizdaraščiai“

2015 metų gegužės 29 dieną (penktadienį), 16.00 valandą, Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos skyriuje (adresas K. Petrausko g. 31) vyks kauniečio fotomenininko Petro Vaičiulio parodos „Kauno vaizdaraščiai“ atidarymas.

Šią parodą Kauno tema neatsitiktinai pasirinkta surengti vienoje iš Kauno miesto muziejaus erdvių. Petras Vaičiulis gimė 1955 m. Žemaitijoje, Skuodo rajono Mikytų kaime, mokėsi Šačių vidurinėje mokykloje, studijavo Vilniaus statybos technikume. Menininkas itin aktyviai dalyvauja visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime. Įvairiuose miestuose rengia personalines parodas, fotografuoja kultūrinių renginių akimirkas. Jis yra Kauno žemaičių kultūros draugijos narys, palaiko glaudžius ryšius su Kauno latvių klubu „Dauguva“, yra dalyvavęs „Atgajos“ paminklosaugos klubo gyvenime, lietuvių ir latvių vienybės draugijos veikloje.

Santaka. Vakaro šnabždesiai.
Santaka. Vakaro šnabždesiai. 2013 m.

Fotomenininkas Petras Vaičiulis yra ne žmonių, ne daiktų, o gamtos fotografas. Jo darbuose dažnai sutinkamas peizažo žanras. Menininką be galo domina tai, ką mes vadiname kasdienybės akimirkomis, kurias ne visada pastebime vaikščiodami skirtingais Kauno miesto kampeliais. Parodoje pristatytos menininko fotografijos sukurtos 2013–2015 metais. Menininkas fotografuodamas peizažus dažnai pastebi tai, ko nemato kiti: saulėlydį Santakoje, ankstyvą rytą Kauno mariose, įvairių švenčių akimirkas Kauno miesto centre, neliko nepastebėtos ir įvairios Kauno miesto senamiesčio vietos. Menininko fotografijose labai svarbus santykis su jį supančia aplinka, gamtos detalėmis ir su užfiksuotais praeiviais. Per kai kurias dažnai pastebimas detales menininko fotografijose atsiskleidžia sąsajos su grafikos menu.

Fotografas Petras Vaičiulis yra aktyvus, nerimstantis, pastabus, ieškantis ir turintis savitą kūrybos stilių. Pagrindinis fotomenininko kūrybos credo yra surasti, užfiksuoti tai, kas gražu, ir parodyti kitiems. Menininkas šiuo metu dalyvauja Kauno ir užsienio menininkų profesionalų apsikeitimo programos I dalyje. Šiame projekte bus pristatoma taip pat ir Kauno menininkų kūryba. Projekto organizatoriai: Kauno miesto muziejaus M ir K. Petrauskų muziejaus lietuvių muzikos skyrius, VŠĮ „Gabrielės meno galerija“, projekto rėmėjas Kauno miesto savivaldybė.

Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *