Gyvenamieji moduliniai namai – ką verta žinoti?

Nors moduliniai namai itin vertinami Skandinavijoje, Lietuvoje jų paklausa taip pat didėja. Ne veltui – tokio tipo būstas sukonstruojamas ir pastatomas per itin trumpą laiką. Jeigu svarstote apie šį variantą, šiame straipsnyje pateiksime modulinių namų gamybos eigą, jų ypatumus ir darbus, kuriais reikia pasirūpinti patiems.

Modulinių namų privalumai

Vienas iš pagrindinių modulinių pastatų privalumų – surinkimo greitis. Kadangi modulinė statyba vyksta gamykloje, statybų eiga nepriklauso nuo oro sąlygų. Tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku modulių gamyba gali trukti apie 2–3 mėnesius, priklausomai nuo norimo namo dydžio.

Kitas, ne ką mažiau svarbus privalumas – mobilumas. Esant poreikiui, modulinį pastatą galima perkelti į naują sklypą. Be to, modulinius namus lengva modifikuoti, jeigu pasikeitė poreikiai. Pavyzdžiui, pagausėjus šeimai, galima prijungti kitas erdves ir praplėsti jau įrengtas patalpas.

Taip pat pagal poreikį galima sukomplektuoti ir sumontuoti visą santechninę įrangą, prietaisus, virtuvės baldus ir buitinę techniką. Įprastai visą vidaus ir lauko apdailą bei montavimą atlieka viena įmonė. Tikėtina, kad darbai vyks kur kas sklandžiau ir derinti aktualius klausimus bus patogiau.

Darbai, kuriais reikia pasirūpinti patiems

Nenuostabu, kad dėl aukščiau minėtų privalumų, moduliniai būstai vis dažniau pasirenkami. Žinoma, norint gyventi moduliniame name, reikia pasirūpinti ir kitais darbais. Pavyzdžiui:

  • pamatais;
  • elektra;
  • vandentiekiu;
  • nuotekų įrenginiais.

Namo pamatai paprastai liejami tuo pačiu metu, kai gamykloje gaminami pastato elementai. Išliejus pamatus ir ant jų sudėjus modulius, galima pradėti baigiamuosius įrengimo darbus, t. y., vandens, nuotekų ir elektros sistemų prijungimą. Tiek elektros, tiek vandens sistemų prijungimas ir nuotekų valymo įrenginiai kaina – skirsis. Ji, kaip ir montavimo būdai, priklauso nuo individualių poreikių, namo vietos, galimybių.

Kadangi moduliniai namai neretai statomi užmiestyje, nemažai klausimų sulaukia nuotekų valymo įrenginiai. Norint efektyviausio rezultato, rekomenduojama kreiptis į srities specialistus. Ekspertai, atsižvelgę į individualų atvejį, pateiks geriausius sprendimus. Pagal būsto dydį, gyventojų skaičių (numatomą nuotekų kiekį) ir sklypo plotą įvertinama ir nuotekų valymo įrenginių kaina.

Taigi, iš modulių galima pastatyti ne tik darbui skirtas erdves, bet ir kokybiškus gyvenamuosius namus. Moduliniai būstai planuojami pagal individualius poreikius. Tai itin modernus ir praktiškas pasirinkimas norint sutaupyti laiko. Žinoma, tiek statant būstą, tiek ruošiant kitus darbus, patariama kreiptis į ekspertus. Būsite tikri, kad darbai bus atlikti kokybiškai ir laiku.