Nuo rugpjūčio vidurio Kauno miesto muziejaus skyriuose galima pamatyti talentingų ispanų menininkų darbus, kuriuos į Lietuvą jau trečią kartą iš eilės atvežė parodos kuratorė Ina Mindiuz. Rugsėjo 15 dieną pradedamos eksponuoti antrojo ciklo „Trans + istorija: Ispanijos dialogai“ parodos.
Rugsėjo 15 dieną, antradienį, 16.00 valandą P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus Gotikinėje menėje (adresas L. Zamenhofo g. 12) atidaroma parodų ciklo dalis „Trans + istorija: Ispanijos dialogai. Personažai“, kurioje savo darbus pristato menininkai Marcos Amoros, Patricia Gomez ir Silvia Viñao.
„Tapyba yra sielos išraiška“, – teigia Marcos Amorós. Menininkas, gimęs Mursijoje, šiuo metu gyvenantis Kartachenoje, prieš pradėdamas darbą planuoja savo idėjas, tuo pat metu pripažįsta, kad įkvėpimas ateina jam bedirbant.
Savo istorinėmis šaknimis besidomintis Marcos Amoros (Mursija, 1969 m.) laisvais potėpiais ir pabrėžtinai tvirtomis figūrinėmis kompozicijomis bei ekspresyvia ritmika savo kūriniuose stengiasi sužadinti žiūrovo smalsumą, susidomėjimą jo tapyba. Pasak parodos kuratorės, personalinės vaikystės vizijos parodo jį kaip subtilų ir sentimentalų menininką, kuris piešdamas vaikus, paženklina juos „dvasinio nekaltumo ir turtingumo simboliais“. Meno įvairovės gynėjas savo kūriniuose džiaugiasi kiekviena savo gyvenimo akimirka.
Dvasinės galios ir virpančio grožio Patricijos Gomez kūryba tarsi pasakoja įsivaizduojamas istorijas. Anot I. Mindiuz, tai neapibrėžtas laike pasakojimas, kuriuo siekiama suvokti organinius procesus, į kuriuos mes, žmonės, esame įtraukti ir per kuriuos galime išreikšti, kas mes esame, arba kas buvome visą laiką.
Serijos Latente meninis diskursas formaliai paliečia tokias temas kaip lyčių klausimai, Moters portretas, gyvenimo laikinumas.
Paroda „Trans + istorija: Ispanijos dialogai. Personažai“ P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus Gotikinėje menėje (L. Zamenhofo g. 12) veiks iki šių metų spalio 15 dienos.
Rugsėjo 15 dieną, antradienį, 17.00 valandą Kauno pilyje (adresas Pilies g. 17) IV aukšto salėje bus atidaryta kita šio ciklo Trans + istorija: Ispanijos dialogai. Peizažai paroda, kurioje dalyvauja Mursijos mieste bei visame regione gerai žinomi jaunieji menininkai Silvia Viñao, Cristobal Perez Garcia ir Pedro Perez Casanova.
Cristobal Perez Garcia–Toval yra tikras miestų kraštovaizdžių specialistas, dirba šiuolaikinio realizmo rėmuose, kuriuose bando papasakoti istoriją, jo istoriją ir jo peizažo, veido ar figūros matymą. Šio iš Andalūzijos kilusio, bet jau daugelį metų Mursijos mieste kuriančio menininko meistriškumas įgautas tik didelio darbštumo dėka. Kaip teigia autorius „gyvas peizažas įkvepia ir pakoreguoja tapybos spalvingumą sprendimo metu“. Jis siekia tapybos pagalba perteikti tam tikrą jausmą, socialinę kritiką ir visų pirma jaudinti, bendrauti bei pasakoti tai, kas jam artima. Paryžiaus, Venecijos, Niujorko, Barselonos, Madrido ir Mursijos (miestas, kuriame dabar gyvena) vaizdai atspindi dailininko tapybai būdingą jungtį tarp klasikos ir šiuolaikinio peizažo meno.
Kitas šios parodos dalyvis Pedro Perez Casanova savo darbais stengiasi atskleisti tokių skirtingų miestų kraštovaizdžių kontrastus, kaip, pavyzdžiui, Lorka ir Venecija. Jis atveria savo ryšius su Romos miestu, kurio peizažas panardina į kasdienio kraštovaizdžio viziją. „Man nepatinka palyginimai. Kiekvienas miestas yra savitas kaip ir susidūrimo, susitikimo su juo vieta. Aš tik vaikščioju jame, jaučiu jį ir juo gyvenu. Ir kai tik mane paliečia tas paslaptingas, vidinis instinktas, kuris nuveda mane tapyti, duodu laisvę be išankstinių nusistatymų – man įdomu piešti čia arba ten… Aš stengiuosi užfiksuoti vietos atmosferą… perteikti oro virpėjimą, svajonę ar dvasingumą“, – teigia menininkas. Tarp savo studijos sienų, netaikant jokios konkrečios tematikos, vedamas asmeninių kūrybinių ieškojimų, Perez Casanova akimirksniu atitolsta nuo savo vaizdinės koncepcijos. „Stengiuosi suteikti formą asmeniniam realizmui“,- taip savo kūrybą apibrėžia menininkas.
Pasak parodos kuratorės Inos Mindiuz, „žiūrėti į Silvijos Viñao darbus – tai tarsi įeiti į Neatrastą ir nežinomą salą. Viešėti bent vieną kartą oro įdiegtoje unikalioje ir neapibrėžtoje, nematerialaus pasaulio tikrovėje“.
Filosofijos Tao (daosizmas) žiniuonė, visiškos asmens integracijos su gamta tyrinėtoja
Silvia Viñao kuria jausmingus visatos kraštovaizdžius, kuriuose žiūrovas neišvengiamai priverstas gyventi. Anot parodos kuratorės, tai nėra sunku: stovėdamas prieš šiuos dominuojančios laukinės ir nepaliestos gamtos kūrinius jautiesi lyg įeitum į paveikslo visumos erdvę, kirsdamas bereikšmes rėmo sienas.
Dailininkė siūlo sustoti pakeliui ir apmąstyti akimirką šiame dirbtiniame pasaulyje, kupiname įtampos ir suvaržymų, patekti į daugiau lyrišką visumą, kurią galime suvokti, jausti ir net užuosti. Pasak I. Mindiuz, kalnas arba pilkas dangus jos paveiksluose nepastebimai įgyja pagrindinį vaidmenį, o debesys ir vanduo – pasikartojantis reiškinys kinų tapyboje.
Paroda Trans + istorija: Ispanijos dialogai. Peizažai Kauno pilyje (Pilies g. 17) veiks nuo 2015 metų rugsėjo 15 dienos iki spalio 15 dienos.
Beveik tuo pačiu metu, rugsėjo 16 dieną, trečiadienį, 16.00 valandą P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus Koncertų salėje (L. Zamenhofo g. 4) duris atvers Alvaro Peña personalinė tapybos paroda Garsų Atspalviai. Tai jaunas talentingas menininkas, turintis tik jam būdingą kompozicijos ir linijos struktūrą. Ieškodamas spalvos ir formos absoliuto jis atskleidžia pasakojamos istorijos paslaptis. Kurdamas spalvomis, Álvaro erdvėje įkūnija dvasią, įkvėptą visų atspalvių tapybinių dėmių. Savo kūryboje menininkais įtvirtina gyvenimo harmoniją ir džiaugsmą. „Subtilus ir temperamentingas, lyriškas ir stiprus, paslaptingas ir teisingas. Jo darbų turinio kontekstas labai intuityvus ir racionalus“ – atskleidžia parodos kuratorė Ina Mindiuz. Parodos atidaryme dalyvaus Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai.
Visų parodų atidarymo renginiai nemokami!