Unikalus paskaitų ciklas „Pasaulinės kuratorystės pamokos“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (adresas V. Putvinskio g. 55, Kaunas) kviečiame į „Pasaulinės kuratorystės pamokas“. Tai unikalus paskaitų ciklas, kurį skaitys lektoriai iš Vakarų Europos. Žymūs parodų kuratoriai dalinsis savo parodų rengimo subtilybėmis, technikomis ir problemomis.

M. K. Čiurlionį pasaulis pradėjo atrasti nuo jo pirmų didžiųjų pristatymų Maskvoje (1975 m.), Tokijuje (1992 m.). Dabar jo kūriniai yra apkeliavę Europos, JAV, Kanados muziejus, beveik kasmet jo retrospektyvinės parodos rengiamos vis kitoje šalyje, kūriniai integruojami į bendras tarptautines parodas. Pasaulis pagaliau įrašė Čiurlionį į Europos meno istoriją.

Atvykstantys lektoriai – Čiurlionio parodų Lenkijoje, Belgijoje, Italijoje, Prancūzijoje kuratoriai. Jie dalinsis parodų rengimo koncepcijomis, savo Čiurlionio suvokimu ir ieškojimais, kaip jį pristatyti savo šalies žiūrovui. Tai – puiki galimybė studijuojantiems meno istoriją, besidomintiems Čiurlionio kūryba, muziejininkams, visiems rengiantiems parodas pasisemti tarptautinės patirties ir patobulinti savo žinias. Paskaitos vyks anglų kalba.

Rugsėjo 18 diena 15.00 valanda

Maria Goląb, Poznanė (Lenkija)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis iš Lenkijos meno istorijos perspektyvos

Dr. Maria Gołąb – Nacionalinio Poznanės muziejaus Lenkijos meno galerijos kuratorė, Čiurlionio kūrybos tyrinėtoja, 2001 m. Poznanėje kuravusi M. K. Čiurlionio retrospektyvinę parodą „M. K. Čiurlionis: kūryba, asmenybė, aplinka“.

Rugsėjo 22 diena 15.00 valanda

Moniek Nagels,Gentas (Belgija)

Čiurlionis Flandrijoje: atradimų kelionė

Moniek Nagels Gento vaizduojamosios dailės muziejuje dirba nuo 1982 m. kaip mokslo darbuotoja ir parodų kuratorė, rengusi parodas Gente, Palmoje, Amsterdame, Taline. 2013 m. kuravo parodą „M. K. Čiurlionis. Svajojant apie Lietuvą“, skirtą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai progai.

Giandomenico Romanelli
Giandomenico Romanelli

Rugsėjo 22 diena 16.00 valanda

Prof. Giandomenico Romanelli, Venecija (Italija)

M. K. Čiurlionis parodoje „Modernumo demonas“ (Rovigo, Italija)

G. Romanelli nuo 1979 m. vadovavo Venecijos miesto muziejams, nuo 2008 iki 2011m. – Venecijos miesto muziejų fondo direktorius. Šiuo metuyraBuonconsigliopilies irTrentoprovincijosmuziejųmokslinio komitetopirmininkas. Dėstoarchitektūros irurbanistikos, muziejininkystėsir kolekcijų formavimo istoriją aukštosiose mokyklose. Yra laisvas parodų kuratorius. Šiais metais M. K. Čiurlionio darbai buvo eksponuojami jo kuruojamoje parodoje „Modernumo demonai“ Palazzo Roverella Rovige (Italija) ir Moderna Galerija Zagrebe (Kroatija). Paskaita italų k., bus verčiama į lietuvių kalbą.

Spalio 8 diena 15.00 valanda

Dr. Serge Fauchereau, Paryžius (Prancūzija)

Kaip Vakarų Europa atrado Čiurlionį

S. Fauchereau (Fošro) – meno istorikas, tarptautinių parodų Paryžiaus Pompidou centre ir daugelio kitų Europos, Azijos ir Amerikos muziejuose rengtų parodų kuratorius, tarptautinių meno komitetų narys, šiuo metu vienas iš dviejų meno patarėjų Europos Parlamente. Tai – žymus prancūzų poetas ir meno kritikas. Daugelio monografijų apie XX a. meną ir kūrėjus, kuriose analizavo dailininkų Ležė, Brako, Kupkos, Arpo, Malevičiaus, Mondriano ir taip pat Čiurlionio kūrybą, autorius. Čiurlionio menu labai susidomėjo nuo pirmos pažinties per knygas ir kolegas, kurie buvo susidūrę su lietuvių menininku. Vėliau jau originalius jo darbus pamatė pirmųjų Čiurlionio parodų pasaulyje metu – Paryžiuje, Maskvoje, Vokietijoje. Pagaliau po ilgų pastangų pavyko apsilankyti ir Kaune.

2012 m. Serge Fauchereau buvo vienas iš generalinių parodos „Dvasių Europa“ („L’Europe des Esprits”) Strasbūre (Prancūzija) ir Berne (Šveicarija) komisarų. Joje šalia garsių Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Ispanijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Jungtinės karalystės, Rusijos, Šveicarijos autorių atstovauti Lietuvai buvo pasirinkti M. K. Čiurlionio ir K. Šimonio darbai.

Įėjimas nemokamas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.