Ispanijos menininko Pedro Ortuño video instaliacijos paroda „Curinwara: kraštovaizdžio atsparumas“

Šių metų rugpjūčio 4 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Kauno pilies parodinėje erdvėje (4 aukšte) atidaroma ispanų menininko Perdro Ortuño video instaliacijos paroda „Curinwara: kraštovaizdžio atsparumas“.

PARODA „CURINWARA: KRAŠTOVAIZDŽIO ATSPARUMAS“
Plakatas: Solveiga Vaitkutė.

Instaliaciją galima apibrėžti kaip antropologijos ir meno tyrimą. Autoriaus siekia pristatyti šiuo metu Ispanijoje aktualią temą – kolonijinį (decolonial) laikotarpį. Skatindamas žiūrovą pažinti darbe nagrinėjamą temą, menininkas gretina ją su kapitalizmu, kur ryškus priespaudos prieš silpnesnį subjektą barbariškumas, neigiama bet kokia saviraiškos įvairovė, kultūros ir žmoniškumas. Kartu analizuojama, kaip tokioje aplinkoje išliko autentiškas menas.

Dekolonizacijos projektas – neįprasta kritinės teorijos išraiška, glaudžiai susijusi su socialiniais ir humanitariniais mokslais bei Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono tradicijomis. Tai diskusijos apie kolonializmo filosofiją, išsivadavimą, kritiką ir priklausomybės teoriją.

Instaliacijoje naudojama video medžiaga nufilmuota 2009 metais, kai Pedro Ortuño gyveno Bendrijos Shipiba upės Alto Ukajalis vietovėse Peru. Tai menininko asmeninių refleksijų kūrinys, sumontuotas dienoraščio stiliumi. Autorius video siužete pasakoja apie dominavimo ideologijas, pasitelkdamas vieno Ayahuasca šamanų ritualo etapų vaizdus. Juose nupasakojama iš kartos į kartą perduodama tradicija kaip kultūrinio ir politinio pasipriešinimo mechanizmas.

Pedro Ortuño (Valensija, 1966 m.) – menininkas ir Mursijos Universiteto profesorius. Gyvena Mursijoje (Ispanija). Nuo 1989 kuria video instaliacijas ir mono channel vaizdo darbus. Rengia personalines parodas, viešuosius meno projektus, dalyvauja kolektyvinėse parodose.

Parodos atidaryme, kuris vyks rugpjūčio 4 dieną, ketvirtadienį, 17.00 val. Kauno pilyje (Pilies g. 17) dalyvaus pats menininkas Pedro Ortuño.

Paroda Kauno pilyje veiks iki 2016 metų rugsėjo 03 dienos.

Kuratorė Ina Mindiuz. Organizuoja VšĮ studija „Mindiuzartė”.