Savitas žvilgsnis į ispanų šventes parodoje „Trans+istorija: Ispanijos dialogai. FIESTA“

Kauno miesto muziejuje pristatoma paskutinė be galo spalvingo ir įvairialypio parodų ciklo „Trans + istorija: Ispanijos dialogai“ paroda. Tai pačios kuratorės menininkės Inos Mindiuz personalinė fotografijos paroda „Fiesta (Pateka saulė)“, kuri nuo šių metų spalio 15 dienos bus atidaryta Kauno pilyje (adresas Pilies g. 17) IV aukšto salėje.

Inos Mindiuz personalinė paroda
Inos Mindiuz personalinė paroda

Parodos pavadinimas Fiesta lietuvių kalboje reiškia šventė. Fotografijų serija Fiesta pasakoja žiūrovui apie dvi šventes, kurios yra vienos iš reikšmingiausių Mursijoje bei Ispanijoje. Tai Semana Santa (Velykų savaitė) ir Fiesta de Primavera (Pavasario šventė).

Velykų savaitė yra religinė šventė Mursijoje, kuri vyksta kiekvienais metais nuo Didžiojo penktadienio ir iki Velykų sekmadienio Mursijos (Ispanija) mieste. Pavasario šventė Mursijoje vyksta kitą savaitę po Velykų. Tai žaismingas religinės Velykų šventės tęsinys. Kaip pasakoja pati menininkė, šios šventės tokiu pavadinimu pradėtos švęsti nuo 1899 metų. Iš pradžių jas sudarė tik Gėlių mūšis ir Sardinių sudeginimas, nors pastaroji yra senesnė (minima jau 1850 metais), kaip ir Bando de la Huerta (kuris datuojamas 1849 m.). Dvi šventės, Bando de la Huerta ir Sardinių sudeginimas, atsirado kaip karnavalo pratęsimas.

Nuotraukose Ina Mindiuz mėgina perteikti istorinės šventės svarbą ir reikšmę, didelį entuziazmą ir miesto gyventojų pastangas išlaikyti vietines tradicijas bei autentiškumą.

Paroda Kauno pilyje (Pilies g. 17) veiks iki 2015 metų spalio 31 dienos.