Kodėl verta įsigyti hamaką?

Oras lauke vis gerėja ir norisi daugiau laiko praleisti gamtoje. Šį rugpjūtį žadami itin karšti orai ir mažai lietaus. Be jokios abejonės, tokia proga verta pasiimti atostogas ir tiesiog pasimėgauti gamtos grožiu ir ramybe. Koks gaminys jums geriausiai padėtų tai įgyvendinti? Be abejo, supamasis gultas, dar populiariai vadinamas hamaku, yra puikus sprendimas, ypač jeigu turite savo, nors ir nediduką, privatų kiemą.

Kokie būna hamakai ir kur juos įsigyti?

Įprastai, hamakus galėtume skirstyti pagal dydį arba pagal medžiagą, iš kurios jie yra pagaminti. Pagal dydį, yra trijų rūšių hamakai – vienviečiai, dviviečiai ir šeimyniniai. Iki 140 centimetrų medžiagos pločio supamasis gultas yra laikomas vienviečiu hamaku, tarp 140 ir 160 centimetrų – dviviečiu, o didesnio pločio hamakas – šeimyninis.

Vienvietis jums puikiai tiks tuo atveju, jeigu neturite didelės erdvės, kurioje galėtumėte hamaką pasikabinti. Vienvietis hamakas yra labai kompaktiškas, jį lengva pakabinti ir perkelti į kitą vietą. Taigi, jeigu savo kiemo neturite, tokį hamaką vis vien galite pasikabinti balkone arba net nedideliame kambaryje. Jeigu trokštate bute įrengti poilsiui skirtą kambarį, tai turbūt bus viena geriausių instaliacijų jame!

Hamakas
herbeauty.co nuotr.

Dviejų vietų hamakas – tai poroms skirtas supamasis gultas, kuriame galima romantiškai pasiilsėti ir pabūti drauge su savo antrąja puse. Žinoma, toks hamakas užima daugiau vietos, tad vargiai jį pasikabinsite nedideliame bute. Visgi, jeigu gyvenate dviese ir norite turėti savo poilsio ir meilės guolį, dvivietis hamakas – kaip tik jums.

Šeimyninis hamakas yra skirtas visai šeimai, tad jeigu gyvenate nuosavame name ir kieme turite daug vietos, galite išnaudoti jos dalį itin naudingai – įsigiję smagų, erdvų ir patogų šeimyninį hamaką. Savaime suprantama, tokio dydžio hamakai kainuoja brangiausiai, tačiau daug kas priklauso dar ir nuo gamintojo bei medžiagos.

Pakalbėkime apie hamako medžiagą. Tinklo hamakas įprastai yra gerokai pigesnis, tačiau jis turi vieną minusą – toks supamasis gultas tikrai nėra patogus gulėti, jeigu lygintume jį su audeklo hamaku. Žmonės, pigiau įsigiję tinklo hamaku, gali džiaugtis tuo, kad jis pagamintas rankų darbu, yra iš egzotiškos šalies ir puikiai tinka kaip suvenyras, tačiau norint ant jo patogiai gulėti, neretai reikia priderinti dar čiužinuką.

Na, o su audinio hamakais viskas šiek tiek kitaip. Jie iš tiesų labai patogūs, jokių papildomų čiužinukų nereikia. Tačiau, kiekviena medžiaga turi savo priežiūros taisykles, kurias verta žinoti. Pavyzdžiui, jeigu įsigijote medvilninį hamaką, jums nereikėtų jo laikyti lauke visą laiką – medvilnė nėra atspari vandeniui, tad jeigu paklius ant didesnio lietaus, hamakas gali susigadinti. Rekomenduojame visuomet hamaką nusinešti su savimi į vidų, nepalikti jo nakčiai. Žinoma, tai negalioja hamakui, kuris yra pagamintas iš nailono arba polipropileno. Šie supamieji kultai praktiški tuo, jog jie yra visiškai atsparūs lietui, tačiau turėkite omenyje, kad gali šiek tiek užsitepti, todėl iš nailono arba polipropileno pagamintą hamaką kartais reikės pavalyti, jeigu planuojate visą laiką jį laikyti lauke.

Visgi, hamakas suteikia gerokai daugiau malonumo negu rūpesčių, todėl įsigyti šį puikų poilsio pagalbininką tikrai verta.