Kada būtinai reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

ntParduodant arba perkant turtą nekilnojamo turto vertinimas reikalingas ne visais atvejais. Apie tai konsultuoja nekilnojamo turto vertinimo įmonė unohub.lt. Objektyviai nustatyti nekilnojamo turto vertę būtina tuomet kai įsigyjamas būstas yra finansuojamas banko. Nustatyti tikrą objekto vertę rūpi kiekvienam iš mūsų, jei esame pardavėjas norime gauti geriausią kainą kokia tik galima gauti, na o jei esame pirkėjas, norime įsitikinti ar nepermokame ir galbūt atidžiau peržiūrėti kitus pasiūlymus rinkoje. Iš vertintojų gausite ne tik skaičius bet ir konsultaciją, tereikia drąsiai išdėstyti jiems savo abejones ir nebijoti pasirodyti neišmanančiam tam tikrų dalykų, jūs toks ne vienintelis. Laiku paklaustas klausimas ir išgirstas atsakymas gali iš esmės nulemti jūsų sprendimą.

Perkate turtą su paskola

Kredito įstaigos finansuojamas būstas visuomet reikalauja turto vertinimo. Bankui ar kitai finansinei institucijai tikrai rūpi kiek šiuo metu kainuoja turtas kuris bus jų nuosavybėje tol kol išmokėsite paskutinę įmoką. Tai dažniausiai ilgas terminas ir kreditoriui reikia apsidrausti, kad jeigu jūs nesugebėtumėte vykdyti savo įsipareigojimų bankas galėtų parduoti šį turtą pelningai nesvarbu kokia yra situacija rinkoje. Dėl šios priežasties banko siūloma paskolos suma yra mažesnė nei iš tikro vertas būstas. Deja, šioje vietoje įstatymas yra ne žmogaus pusėje, tačiau tai yra ko gero svarbiausias ir geriausias veikianti saugiklis kreditoriams. Gera žinia ta, kad esant tam tikroms situacijoms nekilnojamo turto vertintojų pažyma gali būti ir nereikalaujama pvz. kai nekilnojamas turtas parduodamas viešai skelbiant jo kainą arba bankas turi savo duomenų bazėje labai panašius sandorius ir žino tikslią vertę.

Skiriatės

Sutuoktinių bendras įgytas turtas sukelia daug ginčytinų situacijų todėl čia neretai tenka įsikišti ir nepriklausomiems nekilnojamo turto vertintojams. Skyrybų atveju sutuoktiniai dažnai skirtingai mato turto kainą ir jo pardavimo galimybes. Paprastai skyrybų procesas tokiu atveju nebūna trumpas ir sklandus ir viena šalis tikrai nori pabaigti viską kuo greičiau ir parduoti pigiau. Turto vertintojai padeda realiai įvertinti kainą ir priimti racionalius sprendimus. Turto vertinimai atliekami ir paveldėjus turtą.