Kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamų virusų?

 

Daugeliui kompiuteris šiandien tapęs ne tik pramogų, bet ir darbo ar mokslo priemone. Visiems vartotojams niekas tikriausiai labiau negadina nuotaikos kaip lėtas kompiuterio darbas ar kiti trikdžiai. Dažniausia nesklandaus kompiuterio veikimo priežastis yra virusai. Kaip užkirsti jiems kelią ir apsaugoti nuo jų kompiuterį. Dalinamės patikimais būdais!

  • Antivirusinė programa

Tai svarbiausia priemonė prieš kompiuterinius virusus. Tačiau šioje vietoje kartais daroma esminė klaida. Bandydami sutaupyti vartotojai naudoja nemokamas, nelicenzijuotas programas. Pastarosios ne tik neatlieka savo funkcijos, t. y. neapsaugo nuo virusų, bet kai kuriais atvejais ir trikdo kompiuterio darbą. Tad jei norite, kad antivirusinė programa būtų naudinga, naudokite tik legalią licenzijuotą programą. Pavyzdžiui, webroot antivirusinė programa pasižymi maksimalia apsauga nuo virusų ir patrauklia kaina.

  • Protingai naudokitės internetu

Be abejo, dauguma virusų pasiekia kompiuterį interneto pagalba. Naudodamiesi internetu būkite atidūs. Naršydami internete ir pastebėję automatinius nukreipimus į kitas svetaines, nespauskite nuorodų. Taip pat nesuteikite leidimo siųsti automatinius pranešimus įtartino internetinio adreso svetainėms, kuriose jūs net nesilankėte.

  • Skirkite pakankamai dėmesio elektroniniams laiškams

Dažai virusai siunčiami naudojantis elektroniniais laiškais. Tad gavę laišką, net ir iš žinomo elektroninio pašto, neatidarinėkite įtartinų nuorodų ar paveikslėlių bei neatrašinėkite į tokius laiškus.

  • Nesinaudokite nemokama prieiga prie interneto

Siekiant paveikti kuo daugiau vartotojų, virusai dažnai skleidžiami nemokamo interneto ryšio pagalba. Tad geriau nesijungti prie nemokamo viešojo Wi – Fi ryšio, o naudokitės tik patikima interneto prieiga.

  • Nenaudokite nelegalių programų

Ne tik antivirusinė, bet ir kitos į kompiuterį siunčiamos nelegalios programos didina riziką su jomis kartu atsisiųsti ir virusų. Todėl geriau visas jums reikalingas programas įsigykite iš oficialių tiekėjų.
Šie efektyvūs būdai padės apsaugoti jūsų kompiuterį ir džiaugtis sklandžiu jo darbu.