Kaip atnaujinti svetainę esant ribotam biudžetui?

Norint sukurti ir įrengti jaukią, raminančią svetainę, nebūtina išleisti didelių sumų, tereikia žinoti kada bei kur galima taupyti ir daryti tai sumaniai. Svetainėje dažniausiai praleidžiama daug laiko, jei tik grįžę iš darbų, ugdymo įstaigų, šeimos nariai nenueina vien į savo kambarius, todėl šios erdvės vyraujantį interjerą pravartu kurti atsižvelgus į visų idėjas. Kiekvienas gali pasirinkti patinkančių interjero nuotraukų iš žurnalų ar interneto, o vėliau jas derinant rasti bendrą kompromisą.

Iš pradžių suplanuokite, kokią pinigų sumą galite skirti remontui. Be baldų, durų, langų kainų, nepamirškite įskaičiuoti sienų, lubų apdailos, grindų atnaujinimo išlaidų. Jei mėgstate suvenyrus, paveikslus taip pat numatykite, kokią pinigų dalį jiems atidėsite. Nebent šiuos žadate įsigyti tik vėliau, jau viską įrengus, tuomet visą biudžetą galite ramiai skirstyti remonto darbų atlikimui, medžiagų, baldų įsigijimui.

Klasikiniai baldai
decorationavenue.blogspot.com nuotr.

Svetainę remontuojant visiškai nuo pradžių, gali tekti keisti senuosius langus. Jei esamų būklė nebetenkina, norint sutaupyti pravartu įsigyti plastikinius langus, kurie savo eksploatacijos savybėmis mažai tenusileidžia mediniams langams, bet yra ganėtinai pigesni. Be to, dabar šių langų gamintojai siūlo įvairių raštų bei spalvų gaminius, todėl drąsiai galima rinktis ne tik įprastą baltą, bet ir juodą, metalo ir kitas spalvas. Jei žavi mediniai langai, plastikiniai gali būti su pasirinkto medžio rašto imitacija. Planuojant keisti duris, pirmiau galima pagalvoti apie šių restauraciją. Meistrai iš senųjų pagamins patinkančio modelio, dizaino duris, nulakuos norima spalva. Tiek durims, tiek grindims šiuo metu populiarėja besplalvis, matinį, o ne blizgantį (kaip seniau) efektą suteikiantis lakas. Naujos durys kainuos nemažą sumą, o restauruojant tikrai sutaupysite ir sulauksite ne ką prastesnio rezultato.

Pasirinkti svetainės baldai daro didelę įtaką visam interjero dizainui. Jų pagalba galima koreguoti svetainės erdvę, todėl jei ši pakankamai maža, nesirinkite per daug didelių baldų, o jei priešingai – turite daug vietos – masyvūs minkšti baldai atrodys žavingai ir elegantiškai. Be abejo, daug kas labai priklauso nuo pačių baldų dizaino, todėl jo formas ir spalvas derinkite prie sienų, grindų apdailos, kitų pasirinktų baldų. Minkšti baldai gali būti iš vienos ar kelių dalių. Jei reikia daugiau vietos sėdėjimui rinkdamiesi sofą nepamirškite priderinti fotelių. Šių baldų asortimentas labai platus, todėl tikrai galima priderinti geriausiai tinkančius prie kuriamo interjero stiliaus. Gaminių kainos stipriai svyruoja, o įprastose parduotuvėse jos yra ir didesnės, todėl verta baldus įsigyti internetu, norint sutaupyti. Perkant taikomos nuolaidos, pristatymas būna nemokamas, tad net nereikės sukti galvos, kaip parsivežti baldus iki namų.

Jei neplanuojate įsigyti naujų baldų, atsinaujinimui galite pakeisti senųjų vietą. Be to, kad svetainėje būtų patogu atlaisvinkite daugiau erdvės: išneškite nereikalingus, nenaudojamus baldus bei indus, suvenyrus, kurie jau išties pabodę. Kuo erdvės bus daugiau – tuo laisviau ir geriau jausitės. Taip pat gerai savijautai svarbus tinkamas apšvietimas: svetainėje geriausia įrengti ne tik pagrindinį lubinį, bet ir papildomus šviestuvus, kurie kartu su pagrindiniu puikiai apšvies visas vietas, o įjungti vieni padės sukurti jaukią atmosferą.