Kaip būsto interjerą sukurti savo rankomis

nuotraukos

Mūsų būsto interjeras turėtų pasakoti istoriją, atspindėti mūsų gyvenimo būdą, požiūrį į aplinką ir mūsų individualų skonį. Dėl šios priežasties interjere neturėtų stigti mūsų gyvenimo atspindžių, tokių kaip nuotraukos (https://www.smilefoto.lt/lt/nuotrauku-gamyba) ar kitos sentimentalios detalės. Tačiau iš tikrųjų viskas nėra taip paprasta, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų atrodyti. Interjero formavimui reikia skirti ne tik daug laiko, tačiau ir ne ką mažiau pastangų, labai kruopščiai ir atidžiai apgalvojant kiekvieną detalę ir jos suderinamumą.

Supraskite, koks yra jūsų skonis

Kokios būste vyraujančios atmosferos jūs norėtumėte? Jei jums atrodo sunku atsakyti į šį klausimą, pasinaudokite labai paprastu, tačiau naudingu patarimu. Pirmiausia praverkite savo drabužių spintos duris ir pažvelkite į jos vidų. Ar jūs pirmenybę teikiate lengvesniems, laisvesniems ir patogesniems drabužiams? Galbūt jūs esate linkę rinktis tik tam tikras spalvas ar tekstūras?

Kitas patarimas, kaip galėtumėte suprasti, koks yra jūsų skonis, tai raktiniai žodžiai. Pagalvokite, kokiais žodžiais apibūdintumėte savo būste vyrausiančią atmosferą. Gal tai tradicinė atmosfera? O galbūt interjere būtų juntamas elegancijos pojūtis? Interjeras būtų žaismingas, smagus ir draugiškas? Modernus ir prabangus? Tokios pagalbinės priemonės turėtų jums padėti lengviau išsiaiškinti, koks yra jūsų tikrasis skonis.

Išsiaiškinkite, kas jums nepatinka

Labai dažnai žmonėms būna lengviau pasakyti, kas jiems nepatinka nei tai, kas jiems patinka. Jei jūs pabandysite pagalvoti apie nepatinkančius dalykus, tuomet galėsite susiaurinti jums patinkančių dalykų sąrašą ir lengviau išsirinkti tai, kas jums tiktų.

Dabartinėje būsto interjero rinkoje yra labai daug skirtingų sprendimų, kuriuos galima pasitelkti ir pritaikyti savo namuose, tačiau kartais tokia didelė pasiūla sukelia dar daugiau klausimų. Būtent todėl yra naudinga nustatyti ir tas detales, kurių jūs nenorėtumėte matyti savo būsto interjere.

Planuokite erdvę

Kiekvieno kambario erdvė yra ribota. Ji negali būti „padidinta“, tačiau ji gali būti „sumažinta“. Skamba paradoksaliai ir pakankamai komplikuotai? Tačiau visa tai nėra jau taip sudėtinga. Jei jūs vienoje savo būsto erdvėje pasirinksite pernelyg didelių gabaritų baldus ar pasitelksite labai daug skirtingų interjero detalių, užimančių pakankamai daug laisvos vietos, kaip manote, ar jūsų kambaryje vietos padaugės? Todėl kiekviena erdvė turėtų būti planuojama.

Neturėtumėte imti rinktis baldų vien remiantis savo individualiu skoniu ir tuo, kas jums „labiausiai patinka“. Ne visuomet mūsų skonį tobulai atitinkantys baldai gali derėti mūsų būste, nes paprasčiausiai mūsų būsto plotas ar skirtingų erdvių išplanavimas diktuos tam tikras taisykles, kurių privalėsime laikytis. Kiekvienoje būsto erdvėje turi likti pakankamai laisvos erdvės, kuri leistų jums kvėpuoti ir jaustis patogiai.

Atidžiai rinkitės spalvas

Tai yra vienas iš pačių svarbiausių interjero kūrimo elementų – nepaisant to, kad nemaža dalis žmonių apie spalvų pasirinkimą pagalvoja paskutinę akimirką. Jei imsite rinktis baldus ir kitas interjero detales pamirštant apie pagrindines interjere vyrausiančias spalvas, galite labai smarkiai prašauti pro šalį.

Kiekviena spalva turi savitą paskirtį ir unikalų poveikį mūsų psichologinei būsenai. Jei pasirinksime netinkamas spalvas galime ne tik sujaukti visą interjerą, tačiau taip pat labai neigiamai paveikti ir namuose vyraujančią atmosferą. Todėl prieš pradėdami kurti savo būsto interjerą visų pirma pasidomėkite „spalvų ratu“, skirtingų spalvų poveikiu ir spalvų suderinamumu. Tai leis jums lengviau pasirinkti optimaliausiai jūsų interjere derančias spalvas, kurios prisidės prie norimos atmosferos sukūrimo.

Apie interjero kūrimą būtų galima kalbėti dar labai ilgai, tačiau jei norite, kad šis procesas būtų sklandesnis, turėtumėte pasistengti juo mėgautis ir į visą tai žvelgti ne kaip į ilgą ir sunkų darbą, tačiau kaip į labai įdomią, naudingos patirties suteikiančią ir atpalaiduojančią veiklą.