Kaip išlaikyti savo namus šiltus ir jaukius

Jei kaskart pažvelgę į sąskaitą už komunalines paslaugas pajuntate šiurpulį, jūsų namuose gali būti per šalta. Tačiau labiau tikėtina, kad už šildymą mokate daugiau nei turėtumėte. Bet kokiu atveju dabar galite imtis pokyčių, kurie užtikrins jums šiltus namus ir padės sutaupyti daugiau pinigų. O visų svarbiausia, kad tokiems pokyčiams nereikia daugybės pastangų bei laiko. Todėl pateiksime jums keletą sprendimų, kurių pagalba galėsite išlaikyti savo namus šiltus ir jaukius.

Perdangos šiltinimas

Vienas iš sprendimų, galinčių padėti apsaugoti jūsų namą nuo didžiausių šilumos nuostolių, suteikiant namui daugiau šilumos ir jaukumo, yra perdangos šiltinimas biria mineraline vata. Jos pagalba jūsų namo perdanga gali būti apšiltinama labai sandariai, nesusidarant jokiems šalčio tiltams, kadangi ji tvirtai ir tolygiai nusistovi. Be to, perdangos šiltinimas biria mineraline vata padeda labai veiksmingai izoliuoti garsą, todėl namuose tampa daug komfortiškiau.

Taip pat reikėtų pabrėžti, jog pasirinkus perdangos šiltinimą biria mineraline vata, visą jos tarnavimo laiką bus išlaikyta aukšta šilumos izoliacija, nes tai yra labai ilgaamžė medžiaga. Ji iš esmės nesukrenta (iki 1%) ir gerai kvėpuoja, todėl visuomet užtikrinamas puikus mikroklimatas.

Dar vienas svarbus birios mineralinės vatos privalumas yra tai, jog ji negeria drėgmės. Dėl šios priežasties perdangos šiltinimas biria vata tampa tobulu pasirinkimu medžio konstrukcijoms. Nereikia pamiršti, jog jos nedegumo klasė taip pat yra aukščiausia – A1, todėl toks sprendimas tampa ne tik labai praktiškas, tačiau ir labai saugus.

Įdiekite programuojamą termostatą

Programuojamas termostatas leidžia iš anksto nustatyti temperatūrą skirtingu paros metu, nes nereikia visą parą namuose palaikyti 20 laipsnių temperatūros. Nors jo nereikėtų naudoti su šilumos siurbliais, programuojamasis termostatas yra puikus pinigų taupymo įrankis tiek kondicionuojant orą, tiek jį šildant. Kai miegate arba esate išvykę, pasirinkite žemiausią nustatymą, o kitu metu – aukštesnį, kad sutaupytumėte nuo 10 iki 20 proc. šilumos energijos sąskaitos. Kai kuriuose įrenginiuose galima išsaugoti iki keturių temperatūros nustatymų kiekvieną dieną – pavyzdžiui, rytui, dienai, vakarui ir nakčiai.

Lengvas ir veiksmingas langų sandarinimas

„Negyvasis oras“ yra labai veiksmingas izoliatorius, todėl galite sukurti jo kišenę įrengdami skaidrią plastikinę plėvelę ant vidinės langų pusės. Plastiko plėvelė ir dvipusė lipni juosta tampa beveik nematoma, kai yra pašildoma džiovintuvu. Jei manote, kad ji negražiai atrodo, plėvelę ant langų ir terasos durų dėkite pasirinktinai arba tik nenaudojamose patalpose. Žinoma, prieš įsigyjant reikiamas priemones, išmatuokite savo langą, nes tokios priemonės skiriasi dydžiu ir gali tikti tik medinei, aliuminei ar vinilu dengtai apdailai. Be to, jei langai girgžda, jie praleidžia daug šilumos aplink rėmus, todėl prieš panaudodami plėvelę, užsandarinkite pralaidžias vietas. Šis nebrangus sprendimas labai greitai atsiperka, nes per langus prarandama apytiksliai nuo 10 iki 25 proc. šilumos.

Perkelkite baldus toliau nuo ventiliacijos angų, radiatorių ir kt.

Tai skamba kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau dažnai vasarą perkelta sofa, kėdė ar lova lieka ten ir šaltuoju metų laiku, trukdydama šilumos srautui patekti į kambarį. Taip švaistomi pinigai, o kambariuose būna šalta. Oro sistemoje užblokavus tiekimo arba grįžtamąją ventiliacijos angą, gali atsirasti slėgio disbalansas visame name, dėl kurio sutrinka šilumos srautas visoje sistemoje.

Žinoma, tai yra tik kelios iš daugelio galimų priemonių, kurias galima pasitelkti siekiant šiltesnių ir jaukesnių namų. Tačiau jei jas pasitelksite, galite būti tikri, kad sutaupysite gerokai daugiau lėšų ir galėsite džiaugtis daug komfortiškesniais ir šiltesniais namais.