Kartais darbdavys gali išskaičiuoti dalį ar visą jūsų atlyginimą. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, yra patikrinti, ar nėra priežasties, kodėl jie sulaiko tuos pinigus. Gali būti rimtų priežasčių, kodėl jie sulaikė dalį pinigų, kuriuos, jūsų manymu, esate skolingi, ir jos skirsis priklausomai nuo to, ar jie jus įdarbino per savo darbo užmokestį, ar kaip rangovą. Jūsų galimybės susigrąžinti nesumokėtą atlyginimą taip pat bus skirtingos kiekvienoje iš šių dviejų situacijų.
Jei būtumėte įdarbintas per darbo užmokestį. Kai esate tiesioginis įmonės darbuotojas, darbdaviai turi atlikti kai kuriuos išskaitymus, pvz., nacionalinį draudimą (NI), studentų paskolų grąžinimą, pensijas ir išskaitymus pagal teismo įsakymą. Yra ir kitų dalykų, kurie gali reikšti, kad atlyginimas yra mažesnis, nei tikėjotės, pavyzdžiui, neapmokėta atostogų išmoka, įstatyminė nedarbingumo išmoka (SSP) ir įstatyminė motinystės išmoka (SMP).
Jei manote, kad jūsų darbdavys sulaikė jums priklausančius pinigus, pirmiausia turėtumėte tiesiogiai su juo pasikalbėti, kad pabandytumėte išspręsti problemą. Patikrinkite detalizuotą darbo užmokesčio lapelį, kuriame bus parodyta, kaip buvo sudarytas jūsų atlyginimas ir kokie atskaitymai buvo atlikti. Jūsų darbdavys turėtų išduoti atlyginimo žiniaraštį, todėl paprašykite jo, jei darbdavys jo dar nepateikė. Jei pokalbis su darbdaviu nepadeda, turėtumėte pateikti raštišką skundą, kuriame išsamiai išdėstytas jūsų skundas. Pasirašykite ir nurodykite savo laišką, o jo kopiją pasilikite. Turėtumėte tai padaryti kuo greičiau po to, kai darbdavys išskaičiavo jūsų atlyginimą. Jei reikia imtis tolesnių veiksmų, galite pateikti ieškinį darbo ginčų teismui. Daugiau informacijos apie tai, kaip elgtis su šiuo procesu, rasite darbo inspekcijos portaluose. Taip pat darbo užmokesčio išieškojimas yra privačių asmenų poreikių tenkinimas, dėl kurio jūs galite kreiptis į specialias paslaugas teikiančias įmones, kurios sutvarkys visus reikiamus formalumus už jus.