Kačių prekės, kuriomis turite pasirūpinti prieš parsivežant namo naują katę

Prieš parsiveždami savo naująją katę namo, turite įsigyti tam tikras kačių prekes, kuriomis būtų galima pradėti naudotis vos tik jūsų katė įsikurs savo naujuose namuose. Tai padės išvengti papildomo streso ir kartu palengvins jūsų naujojo augintinio apsipratimą prie naujos aplinkos.

Katės transportavimo narvas arba krepšys

Turite įsigyti katės transportavimui skirtą narvą arba krepšį, kurio pagalba galėtumėte parsiveržti savo naująjį augintinį namo. Krepšys (arba narvas) turi būti saugus ir tvirtas, su pakankamai didelėmis ventiliacijos angomis, erdvus ir patogus – užtikrinantis, kad galėtumėte iš jo lengvai įkelti ir iškelti savo katę. Jei katei krepšyje ar narve nejauku ir baugu, galite naudoti ir specialius raminamuosius purškiklius, padedančius ją nuraminti.

Maisto ir vandens dubenėliai

Jūsų namuose jau turi būti paruošti maisto ir vandens dubenėliai. Pradžioje galite rinktis tradicinius dubenėlius, kuriuose laikytumėte sausą maistą ir vandenį. Kiek vėliau, kai jūsų katė apsipras ir žinosite, kokie yra jos pagrindiniai poreikiai, galėsite išbandyti ir kitokių rūšių šeryklas, pvz., automatines šeryklas, interaktyvias šeryklas ir kt. Rinkdamiesi dubenėlius būkite tikri, kad jie yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų, pvz., nerūdijančio plieno. Taip pat svarbu, kad katės dubenėliai būtų pakankamai platūs ir ne per daug gilūs. Dubenėlius reikėtų valyti kasdien ir laikyti toliau nuo kačių tualeto, nes katės nemėgsta valgyti ir tuštintis toje pačioje vietoje.

Katės maistas

Jei turite galimybę, pasidomėkite, kokiu maistu pirmasis jūsų katės savininkas šėrė katę, kadangi būtų išmintinga kurį laiką laikytis tos pačios mitybos plano. Per pirmąsias kelias savaites gyvenimo jūsų namuose katė prisitaikys prie daugybės jai naujų dalykų, todėl jei jums pavyks išlaikyti tokią pačią katei priimtiną mitybą, galite palengvinti jos apsipratimą. Kokiu sausu maistu šersite savo katę, priklausys nuo jos amžiaus ir sveikatos būklės, todėl pasitarkite su veterinaru.

Kačių tualetas ir kraikas

Galite rinktis iš skirtingų kačių tualetų, tačiau populiariausi kačių tualetai yra atviro ir uždaro tipo. Kokį katės tualetą nuspręsite pasirinkti, taip pat priklausys nuo jūsų katės poreikių. Tačiau pradžioje jūs galite nežinoti, kam pirmenybę skirs jūsų naujoji katė. Todėl galite įsigyti du kačių tualetus – vieną atvirą, o kitą uždarą. Atviras kačių tualetas užims mažiau vietos ir į jį katei bus lengviau patekti bei iš jo išlipti, kai tuo tarpu uždaras kačių tualetas lengviau sulaikys nemalonius kvapus ir suteiks katei didesnį saugumo jausmą, kartu išvengiant kraiko išbarstymo.

Pasirinkus kačių tualetą, nepamirškite įsigyti ir kačių kraiko. Rekomenduojama rinktis natūralų, labai lengvą ir tankiai sulimpantį kraiką, kuris yra nekenksmingas aplinkai ir lengvai eliminuoja nemalonius kvapus.

Kačių draskyklė

Kačių draskyklė padės patenkinti jūsų katės prigimtinį poreikį draskytis. Svarbu įsitikinti, kad draskyklės stovas ir pagrindas yra tvirtas ir draskyklė neapvirs. Draskyklės aukštis turėtų būti ne žemesnis nei jūsų katės, kai ji yra atsistojusi ant užpakalinių kojų. Taip pat galite investuoti ir į kompleksinę kačių draskyklę, kuri yra kelių aukštų, turi guolius, hamakus, namelius ir įmontuotus kačių žaislus, suteikiant galimybę jūsų katei žaisti, ilsėtis ir draskyti.

Katės žaislai

Pasirūpinkite, kad jūsų katė visuomet turėtų jai pasiekiamų įvairių saugių žaislų. Tai gali būti kačių kamuoliukai, pelyčių, žuvyčių ir paukščiukų formos žaislai, interaktyvūs kačių žaislai, lazdelės su plunksnomis, tuneliai katėms ir kt. Svarbu, kad katei skirti žaislai būtų saugūs ir ji negalėtų jais užspringti ar kitaip susižeisti, todėl neduokite jai žaislų mažomis detalėmis.

Guolis

Nors dauguma kačių nėra pernelyg išrankios miego vietai, todėl ji dažnai kinta, vis dėlto, jei suteiksite jai galimybę miegoti guolyje, tai greičiausiai taps jos mėgstamiausia poilsio vieta. Katės miegas turėtų būti jaukus, minkštas, šiltas ir komfortiškas. Be to, guolį turėtumėte laikyti tokioje vietoje, kurioje katė galėtų jaustis patogiai ir saugiai. Bet kuris pasirinktas katės gultas turėtų būti pakankamai didelis, kad katė galėtų nevaržomai atsigulti ir išsitiesti, tačiau ne per didelis, kad katė jaustųsi saugi.

Kailio ir nagų priežiūros priemonės

Kailio šukavimas yra procesas, kurio metu ne tik prižiūrite savo katės kailį, tačiau taip pat lengviau užmezgate ryšį su savo kate. Kartu turėtumėte pasirūpinti ir nagų žirklutėmis, kuriomis reguliariai pakirptumėte savo naujojo augintinio nagus.

Jei iki šiol svarstėte, kokios kačių prekės būtų svarbiausios, visi šie išvardinti katėms skirti daiktai, kuriuose galite rasti MyCat.lt, yra būtini, jei norite sukurti jaukią ir patogią gyvenamąją aplinką savo katei.