Kaip išsirinkti sritį, kurioje turėtumėte kurti savo verslą?

Apie verslo kūrimą svajoja daugelis, bet nemaža žmonių dalis prie to taip ir neprieina, kadangi nesugeba apsispręsti net ir dėl konkrečios srities, kurioje norėtų vystyti savo veiklą. Būtent apie tai, kaip išsirinkti sritį, kurioje norėtumėte vystyti savo verslą ir kalbėsime. Iš pirmo žvilgsnio toks pasirinkimas atrodo ypač sudėtingas, tačiau, žinant į ką atkreipti savo dėmesį, tai yra pakankamai elementarus dalykas, kurį turite padaryti norėdami judėti toliau.

Nesistenkite pasirinkti pernelyg siauros srities
Praktiškai visiems būsimiesiems verslininkams yra kalama į galvą, jog norint sukurti sėkmingą verslą reikia tiksliai nusibrėžti savo kryptį. Tai tikrai nėra klaidingas patarimas, bet faktas, jog nemaža žmonių dalis jį supranta per daug tiesmukai, stengdamiesi kiek tik įmanoma labiau susiaurinti savo atliekamos veiklos sritį. Tai sukombinavus su dažniausiai pasirenkamomis pakankamai nepaklausiomis sritimis, siekiant išvengti didelės konkurencijos, gaunama verslo idėja su praktiškai nuline perspektyva, kas tikrai nėra nei vieno pradedančiojo verslininko tikslas. Tad reikėtų į šią situaciją pažvelgti kiek kitaip, pradedant ieškoti kiek platesnių sričių verslo kūrimui ir vystymui, kurios nors ir pasižymės kiek didesne konkurencija už savo alternatyvas, bet tuo pačiu ir bus kur kas perspektyvesnės, kas suteiks viltis pasiekti kur kas didesnes aukštumas, nei būtų galima ypač ribotose verslo srityse.

darbuotojų fizinis aktyvumas
www.idiva.com nuotr.

Rinkitės sritį, kurią mėgstate
Dar viena dažna pradedančiųjų verslininkų klaida – pasirinkimas srities, kuria iki tol žmogus nei kiek nesidomėjo. Taip, viską įmanoma pakeisti, o kai motyvacija – potencialiai išties labai didelės pajamos, žmogus ir per keletą naktų gali iš nieko apie konkrečią sritį neišmanančio tapti jos ekspertu. Visgi, faktas, jog bet kokiu atveju, visų peripetijų sužinoti per keletą naktų tikrai nėra įmanoma, todėl konkrečiose verslo sferose žingsniu priekyje iš kart pradeda tie žmonės, kurie ta sritimi kiek įmanoma ilgesnį laiko tarpą domėjosi iki tol. Tad nesvarbu, ar jūsų domėjimosi sritis yra įprastinė, kaip sportas ar automobiliai, ar kiek specifinė, kaip elektros varikliai, nuotekų valymas arba langų gamyba – į tą sritį, kuria domitės, žvelkite kaip į pagrindinę, su kuria turėtumėte sieti savo verslo ambicijas.

Atsižvelkite į finansinius reikalavimus
Kiekviena verslo sritis iškelia skirtingo dydžio finansinius reikalavimus, norint tapti jų dalimi, į ką atsižvelgti, nebent esate finansiškai išskirtinai stabilioje padėtyje esantis žmogus, yra išties labai svarbu. Taip yra dėl to, kad pradinio kapitalo, reikalingo įmonės steigimui, daugelyje verslo sričių neužtenka – joms prireikia bent keletu ar net keliolika kartų didesnių finansinių pajėgumų. Tad iš esmės šiuo aspektu analizuodami konkrečias verslo sritis turite 2 išeitis, kalbant apie pasirinkimus – arba rinktis ne pagal išgalias prabangias verslo sritis ir paversti jas ypač rizikinga gyvenimo loterija, arba pirmiesiems pabandymams kuriant verslą išbandyti kiek pigesnes verslo sritis, kurios yra ne tiek paremtos finansiniu aspektu, kiek idėja, kas yra faktorius, neretai atnešantis kur kas didesnes verslo perspektyvas nei netgi pačios didžiausios finansinės galimybės, sukoncentruotos į verslo kūrimą.