Kaip išsirinkti tinkamą kaminą?

Daug žmonių labai paprastai ir neapdairiai žiūri į savo namų šildymą. Nors tai užtikrina švarų ir svarbiausia – taupų šildymą , nepatyrę namų šeimininkai neskiria šildymo sistemai tiek dėmesio, kiek ji nusipelnė. Iš visų įrenginių, mažiausiai rūpesčio gauna kaminai bei dūmtraukiai. Tai yra labai neapdairu, kadangi blogas šių įrenginių pasirinkimas gali padaryti daug žalos jūsų namams ar net sukelti pavojų jūsų šeimai. Tačiau ką reikia žinoti, kad išsirinkti gerą kaminą?

Nauji ir nepatyrę namų šeimininkai nesuvokia šildymo sistemos svarbos ir perka pigias bei nekokybiškas prekes. Tai daryti yra labai kvaila, kadangi nusipirkę prastus įrenginius turėsite išleisti daug pinigų ateityje, kad padengtumėte jų padarytą žalą. Blogai pasirinkti ir netinkami įrenginiai padidina gaisro tikimybę, todėl nieku gyvu nebandykite kuo daugiau sutaupyti.

Kiekvienas įrenginys turi būti gerai parinktas ir suderintas su likusia namų šildymo sistema. Dauguma šeimų nusiperka labai brangų ir kokybišką katilą, o kitoms šildymo sistemos dalims, ypatingai dūmtraukiams bei kaminams pagaili savo pinigų. Prastai dirbantis, pigus kaminas trikdo šildymo sistemos veiklą, neleidžia jos išnaudoti viso jos potencialo. Dėl šių priežasčių tenka sudeginti daug daugiau malkų, tad neefektyvus šildymas tik sukuria papildomų išlaidų ateityje. Bet kaip žinoti, koks kaminas labiausiai tiks jums?

Visų pirma, nesvarbu, kad ir koks bebūtų jūsų kaminas, visas jo teigiamas savybes pamatysite tik tada, kai skirsite priežiūros, kurios jis nusipelnė. Pasistenkite valyti savo kaminą bent kartą per 6 mėnesius, ne rečiau. Tai garantuos, kad jūsų šildymas ne tik švaresnis ir efektyvesnis, tačiau taip pat ir daug saugesnis. Jeigu nežinote, kaip valyti jūsų tipo kaminą, paieškokite informacijos internete arba pasitardami su pardavėju ar kitu specialistu. Jeigu deginsite ekologišką kurą, jūsų dūmtraukis jums tarnaus kur kas ilgiau, nes tokiu būdu susirinks kur kas mažiau nereikalingų apnašų bei kenksmingų medžiagų.

Kiekvienas kaminas turi savo patrauklių savybių, bet gyvenantiems Lietuvoje ar kitose, labiau į šiaurę esančiose valstybėse, geriausias pasirinkimas yra metalinis, ypatingai plieninis dūmtraukis. Taip išvengsite pavojaus jūsų sistemai, kai tenka išgyventi pastovius temperatūros pokyčius. Pasirinkdami nekokybišką metalą galite net išlydyti savo kaminą. Jeigu nežinote, koks kaminas yra geriausias jūsų namams, tiesiog paprašykite pagalbos pas šios srities specialistus ir taip išrinksite geriausią dūmtraukį savo namams. Perkant kamino ar dūmtraukio elementus, ant jų privalo būti etiketės su eksploataciniais parametrais, pagal kuriuos nustatysite, ar kaminas tinka jūsų katilui.

Sekant šiuos patarimus išrinksite tokį dūmtraukį, kuris užtikrins efektyvią šildymo sistemos veiklą, dėl ko nereikės leisti daug pinigų deginamam kurui, nekels pavojaus namo gyventojams bei jūsų turtui ir tarnaus jums daugybę metų.

Reikia profesionalų patarimo renkantis kaminą? Kreipkitės į Sauresta kolektyvą!