Architektūriniai sprendimai sužavėjo ir pasaulio čempioną

„Pasakysiu atvirai: kai sužinojau, kad kažkur Prienuose darys kažkokį projektą, labai rimtai suabejojau. Bet kai pamačiau konkrečius planus, ką čia norima įgyvendinti, visos abejonės atkrito. Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad nesuklydau“, – šypsojosi vienas garsiausių Lietuvos sportininkų Andrius Gudžius. Pasaulio ir Europos disko metimo čempionas prie savo karjeros titulų pridėjo dar vieną – ne tokį skambų, bet ne mažiau atsakingą – jis tapo „Nemuno parko“ projekto ambasadoriumi.

Pasikeitė neatpažįstamai

Kai tvirto stoto atletas įžengia į buvusį Prienų internatinės mokyklos pastatą, regis, net plačios mūro sienos susitraukia. Tačiau net ir būdamas dviejų metrų ūgio A.Gudžius čia jaučiasi patogiai – visos  „Nemuno parko“ daugiabučio erdvės pritaikytos itin komfortiškam gyvenimui. O kai drauge pakylame į viršutinį aukštą ir praveriame penthauso duris, Andriui nereikia nė pasilenkti. Aukštos ir plačios durys atsilapoja itin svetingai.

Pirmasis įspūdis bute – erdvumo bei modernios prabangos pojūtis. Iš akies, kokių 50 kvadratinių metrų vieno kambario apartamentai atrodo gerokai didesni. Gal dėl lubų, siekiančių net 4,5 metro aukštį, gal dėl plačių balkonų, kuriuose ramiai telpa kone dešimt žmonių. Bent tądien panašus būrelis svečių, gurkšnodami kavą, mėgavosi pasakiškais vaizdais: ramiu Nemuno užutekiu, tolimais pušyno peizažais ir ilgaamžių medžių šlamėjimu.

Būtent šiuose apartamentuose vyko „Nemuno parko“ atidarymo ceremonija, kurioje apsilankė ne tik A.Gudžius, bet ir kiti garbingi svečiai. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, architektūros, verslo, žiniasklaidos bei kitų sričių atstovai tapo jautraus performanso liudininkais. Jo metu svečiams buvo perskaityti mokyklos auklėtinių laiškai ateičiai. Jie prieš daugelį dešimtmečių buvo sudėti į butelį, neseniai rastą statybų proceso metu renovuojant seną pastatą. Popieriuje suguldytos nuoširdžios vaikų mintys, ateities viltys nepaliko abejingų – kieno veide suspindo šypsena, o kas ir ašarą paslapčia nubraukė.

Tačiau turbūt net drąsiausiose svajonėse nei moksleiviai, nei tuomečiai jų pedagogai nenumanė kaip įspūdingai pasikeis jų mokykla.

Kuriasi ne tik vietiniai

Finišo tiesiąją jau pasiekęs išskirtinės architektūros projektas pritraukė ne tik Prienų ir jį supančių miestelių gyventojų dėmesį. Dėl galimybės tiesiog iš savo apartamentų pasigrožėti Nemuno kilpų regioninio parko vaizdais, atsipalaiduoti ramioje gamtos apsuptyje, būstus „Nemuno parke“ įsigijo Vilniuje, Kaune ir net užsienyje gyvenantys žmonės. Atidarymo dienai laisvi buvo likę mažiau nei 20 butų iš 75.

Šalia modernaus penkių aukštų pastato sparčiai juda ir kiti projekto etapai: dar šiemet bus baigtas kotedžų kompleksas. Aplink baigta kurti patraukli, saugi ir erdvi teritorija su didžiule automobilių stovėjimo aikštele, takeliais, lauko apšvietimu. Daugiabučiame name gyventojai turi galimybę naudotis tik jiems skirta uždara sporto sale su treniruokliais, dviračių saugyklomis ir sandėliukais. Ant pastato stogo įrengti saulės elektrinės moduliai, kurie aprūpina pastato bendrąsias patalpas elektra.

Pagal architektų sumanymą, pastato balkonai buvo aptraukti architektūrine tekstile, kuri leido sukurti asmenines erdves pastato gyventojams, pagyvino jo fasadą. Pirmojo aukšto butuose gamta galima gėrėtis iš erdvių terasų, o dėl aukštų pirmo aukšto lubų ir vitrininių itin kokybiškų langų butai prisipildo natūralios šviesos.

Unikalus derinys

„Nemuno parko“ koncepciją projektavo Kančo studija, kurios vadovė – 2018 m. Kauno metų architekte pripažinta Gustė Kančaitė, išsiskirianti itin šiuolaikišku architektūros suvokimu.

Architektės akimis, šis projektas atvers kelią ir kitiems darbams siekiant modernizuoti Prienų miestą.

„Tikime, kad tai atidarys vartus naujiems modernios architektūros vėjams, kurie kvies plėtotojus stiebtis ir konkuruoti šiame gražiame krašte“, – sakė G.Kančaitė.

Ji pabrėžė, kad Prienus supa didingi gamtos vaizdai, miestas yra itin strategiškai patogioje vietoje – vos 30 kilometrų iki Kauno ir vos 5 kilometrai iki Birštono. Į pastarąjį kurortą patogu nuvykti ir dviračių takais.

„Prienai – labai perspektyvus miestas, dar, galima sakyti, kaip baltas lapas, tiek daug vietų galėtų sulaukti naujų štrichų. Nuostabi gamta, perspektyvūs vandens keliai, patogi vieta – netoli Kauno, Birštono, Druskininkų. Istorijos fragmentai – išlikęs išskirtinio grožio 1901 m. vandens malūnas, kuris, labai tikimės, pateko į geras rankas. Yra visko, išskyrus naują architektūrą“, – kalbėjo G.Kančaitė.

Architektei pritarė ir A.Gudžius. Olimpietis, nors pats nuo mažų dienų gyvena privačioje valdoje Padauguvos kaime (Kauno rajone), teigė ramia sąžine savo draugams ir pažįstamiems, ieškantiems būsto, rekomendavęs būtent „Nemuno parko“ apartamentus.

„Man, kaip gamtos mylėtojui atrodo, kad čia yra unikalus derinys – gyveni moderniame patogiame bute, bet esi apsuptas gamtos. Tuo pat metu – ir miesto komfortas, ir ekologija. Retas projektas gali pasiūlyti tokį derinį ir dar tokioje geografiškai dėkingoje vietovėje“, – argumentavo Andrius.

Prienų rajono meras A.Vaicekauskas užsiminė, kad „Nemuno parko“ projektas yra svarbi Prienų vystymo plano dalis. Miestas ant vaizdingo Nemuno kranto pretenduoja į kurortinės vietovės statusą, kuris jam ateityje suteiks dar daugiau privalumų pritraukiant turistus bei investicijas.

„Pagal daugiabučių renovacijos procentą esame vieni lyderių visoje Lietuvoje. O štai naujų pastatų pas mus trūksta. Todėl mielai įsileidžiame tokius projektus, kurie harmoningai įsilieja į jau esamą mūsų miesto architektūros paveikslą, drauge suteikdami jam modernių atspalvių“, – kalbėjo A.Vaicekauskas.