Kartą vakare su Maironiu…

Neužmigdys naktis žvaigždės,
Nenuramins širdis troškimų;
Dvasia ko ieško, kas atspės,
Kai skęsta ji tarp atminimų!

Tokiais žodžiais anuomet eilėraštyje „Užmigo žemė“ į skaitytoją prabilo Maironis. Kartą vakare su Maironiu...Nūdien gegužės 16 dieną, šeštadienį, 16.00 valandą Maironio muziejaus kolektyvas kviečia Tarptautinę muziejų naktį paminėti kartu, atvykti į Rotušės a. 13, kartu su Maironio seserimis Marcele ir Kotryna pakeliauti brolio pėdsakais po Kauno senamiestį ir įminti detektyvą – Kodėl tą vakarą negalėjo užmigti Maironis?

Programoje „Kartą vakare su Maironiu…“:

Maironio muziejaus lankymas, Kauno kunigų seminarija, (kurioje Maironis rektoriavo daugiau nei 20 metų) šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika (Maironio kapas), Kauno Rotušės aikštė, Vytautinė bažnyčia Aleksoto g. ir J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus.

Ekskursijos metu, kiekviename žingsnyje, laukia užuominos, padėsiančios išsiaiškinti detektyvo paslaptis…

Antrojoje dalyje grįšime į Maironio muziejaus kiemelį.

Programoje „Paslaptingasis vakaro sodas“:

Svečius pasitiks namų šeimininkė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, Maironio eiles skaitys aktorė Laima Rupšytė ir koncertuos aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Ancevičius su draugais.

Visi kartu galėsime pažaisti žaidimų, padeklamuoti, padainuoti. Maironio mylimame sode lauks vaišių stalas, su taip poeto mėgtais valgiais. Seserys siūlys pasivaišinti po intensyvios kelionės ir patirtų įspūdžių, įminti vakaro detektyvą. Pavasariškame sode ir rūmų rūsiuose kiekvienas sau ras malonią veiklą: draugų kompanijos galės prisėsti vinto partijai, šeimos su mažyliais – įsijausti į baladės „Jūratė ir Kastytis“ personažus, drąsiausieji mūsų lankytojai –aplankyti gotikinius rūsius, atpažinti rašytojus, įamžintus pomirtinėse kaukėse.

Renginiai nemokami!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *