Kaune bus pristatytas „Misija Sibiras“ dešimtmetį vainikuojantis albumas

Šių metų gegužės 7 dieną 12.00 valandą kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę sudalyvauti fotografijų albumo „Misija Sibiras. 2006-2015“ pristatyme, kuris vyks prekybos centre „Mega“ esančiame knygyne „Vaga“. Organizatoriai pažada, kad čia galėsite išgirsti ne tik apie knygą, bet ir apie patį projektą iš knygos autorių – ekspedicijų dalyvių lūpų.

„Misija Sibiras“
„Misija Sibiras“

„Misija Sibiras“ tai jau vienuoliktus metus iš eilės besitęsiantis projektas. „Laisvės negalima priimti kaip savaime suprantamos duotybės“ sakė projekto „Misija Sibiras“ iniciatorius, patarėjų tarybos pirmininkas, Ambasadorius Vygaudas Ušackas, tad šio projekto tikslas yra išlaikyti istoriją gyvą ir leisti prie jos prisiliesti visiems: tiek pačių ekspedicijų metu, tiek pristatymuose, kurie vyksta jau po ekspedicijų. Per dešimtmetį įvyko 14 ekspedicijų, sutvarkyta daugiau nei 100 kapinių, surengta per 1000 pristatymų, sukurti 9 dokumentiniai filmai ir išleistas dešimtmečio albumas.

Remdamiesi dešimties metų statistika organizatoriai pasakoja, kad kasmet į vieną ekspedicijos dalyvio vietą pretenduoja 50 žmonių, deja ne visi gali tapti dalyviais, bet kiekvienas atsivertęs knygą gali susidurti su ekspedicijose patirtais nuotykiais.

Šis, dešimt metų gyvos istorijos savyje talpinantis, fotografijų albumas ypatingas tuo, kad jį sudaro pačių dalyvių ekspedicijų metų darytos fotografijos, o kiekvieną fotografiją papildo autentiškos dienoraščių ištraukos. Viskas šiame albume tikra: nuotraukos nerežisuotos, dienoraščių ištraukos neredaguotos. Kiekvienas atsivertęs šį albumą turės galimybę patirtį tikrą emociją, kurią juto tas, kuris darė fotografiją ar guldė savo mintis į dienoraštį.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/1071874029540026/

Organizatoriai primena, kad iki gegužės 9 dienos dar galite pildyti registracijos anketą adresu www.misijasibiras.lt ir tapti šių metų ekspedicijos dalyviu. Projekto dalimi taip pat galite tapti ir nedalyvaudami ekspedicijoje – prisidėti galite skirdami savo paramą adresu www.aukok.lt . Kiekvienas paaukotas euras išleidžiamas tikslingai ir leidžia įvykti ne tik ekspedicijoms, bet ir jų pristatymams visoje Lietuvoje, kurių vien po 2015-ųjų metų ekspedicijos įvyko daugiau nei 150. Tik kartu galime judėti į priekį, ačiū už Jūsų pagalbą!