Kaune vyks prevencinė akcija „Prie vairo tik blaivus“

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kauno apskrities bendruomenės pareigūnai rytoj, rugsėjo 13 dieną, organizuoja prevencinę akciją „Prie vairo tik blaivus“. Akcijos metu, siekiant atkreipti dėmesį į vairavimo išgėrus problemą, vairuotojams bus dalinami kvapai automobiliams.

Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia avarijas keliuose, ypač tokias, kurių pasekmės yra sunkūs žmonių sužeidimai ar mirtys. Policijos duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius Kauno mieste neblaivūs vairuotojai sukėlė 136 techninius eismo įvykius ir 10 įskaitinių eismo įvykių. Šiemet Kauno mieste už administracinius teisės pažeidimus jau nubausti 787 neblaivūs vairuotojai.

prie-vairo-tik-blaivus-kvapukai

Akcija „Prie vairo tik blaivus“ skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vairavimo išgėrus problemą, priminti vairuotojų atsakomybę saugoti save ir kitus, paskatinti žmones būti pilietiškus ir netolerantiškus neblaivių vairuotojų atžvilgiu. Akcijos metu vairuotojams bus dalinami kvapai automobiliams su užrašu „Prie vairo tik blaivus!“.

Akcija vyks dviem etapais. Nuo 11.00 iki 12.00 valandos Patrulių rinktinės pareigūnai Tunelio gatvėje stabdys automobilius ir nukreips juos į šalia Dainų slėnio esančią stovėjimo aikštelę, kur bendruomenės pareigūnai ir visuomenės sveikatos specialistai bendraus su vairuotojais, dalins kvapus automobiliams ir primins, kad prie vairo galima sėsti tik blaiviam. Nuo 13.00 iki 14.00 valandos prevencinė akcija bus tęsiama prekybos centrų prieigose: šalia prekybos centro „Maxima“, esančio Pramonės pr. 29, Kaune, prekybos centro „Molas“, esančio K. Baršausko g. 66A, Kaune bei prie prekybos centro „Savas“, esančio Savanorių pr. 346, Kaune.