Keramikos muziejuje – gausi avelių banda

2015 metų lapkričio 26 dieną (ketvirtadienį), 17.30 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) įvyks Mindaugo Karaliaus instaliacijos „Skylanti vilna“ atidarymas.

Keramikos muziejuje rikiuojasi gausi avelių banda. Jų ekspresyvios komiškos grimasos, neramus bruzdėjimas ir žvalgymasis verčia nusišypsojus atpažinti pačius save: sutrikusius ir išsigandusius.

Mindaugo Karaliaus instaliacija
Mindaugo Karaliaus instaliacija

Jaunas keramikas M. Karalius, dar tik įpusėjęs pirmą VDA Kauno dailės fakulteto keramikos katedros kursą, stebina savo entuziazmu, minčių pozityvumu. Jo pamėgtas personažas – avelė, primena komikso piešinį įgavusį trečią dimensiją molyje. Šioje instaliacijoje autorius kviečia susimąstyti apie nepatogumą kalbėti smurto tema tiek visuomenėje, tiek asmeniškai. Atskirtis tarp privataus ir visiems matomo pasaulio, rodant užglaistytą harmoniją, veda prie skaudžių rezultatų, parodoje perteikiamų skirtingomis keramikos būklėmis, formomis ir tekstūromis.

Labdaros ir paramos fondas FRIDA, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis organizuoja „Baltojo Kaspino” festivalį. Festivais inicijuoja ne tik formalias diskusijas, bet pasitelkia kūrybiškumą, performatyvumą bei vizualumą. Ši paroda yra Baltojo kaspino festivalio dalis.

Paroda veiks nuo 2015.11.26 iki 2015.12.10

Papildomą informaciją teikia: Mindaugas Karalius telefonu 8 695 29885

Maloniai kviečiame apsilankyti.