Muziejus veža, troleibusas kultūrina

Šių metų gruodis Kauno troleibusams jau penkiasdešimtas. Ta proga Kauno miesto muziejus ir UAB Kauno autobusai kviečia visus susipažinti su šios transporto priemonės istorija Kauno mieste.

Gruodžio 4 dieną 10.00 valandą spaudos konferencija atidaroma paroda ant ratų skambiu pavadinimu „Muziejus veža, troleibusas kultūrina“. Visą mėnesį Kauno miesto gatvėmis keliausiančią parodą galės pamatyti kiekvienas, važiuojantis I-ojo maršruto troleibusu (Islandijos pl. – Vaidoto g.). Malonus sutapimas, kad šį gruodį jubiliejinius metus mini ir vienas troleibusų pirmtakų, Aleksoto funikulierius, kuriam gruodžio 5 dieną sukanka 80 metų. Su šiai sukakčiai paminėti skirta parodos dalimi nuo gruodžio 4 dienos galės susipažinti kiekvienas funikulieriumi kylantis į Aleksoto kalną.

MUZIEJUS VEŽA, TROLEIBUSAS KULTŪRINA
Troleibusai K.Požėlos (dabar-šv. Gertrūdos) gatvėje. 1971 m. (organizatorių nuotr.)

Šia paroda, parengta Lietuvos kultūros tarybai teikto ir laimėto projekto pagrindu, Kauno miesto muziejus nori išeiti iš tradicinės muziejinės aplinkos į miesto viešąjį transportą, pristatyti miesto kultūrą, istoriją ir urbanistinę raidą kasdienėje kauniečių erdvėje. Visuomenėje vis dar gajūs stereotipai, kad muziejus yra statiškas ir nuobodus. Rengėjai viliasi, kad ši paroda parodys interaktyvią, kūrybingą, edukuojančią ir patrauklią muziejaus pusę, paskatins miestiečius daugiau dėmesio skirti savo krašto kultūros ir istorijos pažinimui.

Pasitelkiant Kauno miesto muziejuje saugomą gausų Stanislovo Lukošiaus fondą bei įvairius laikotarpius fiksuojančias fotografijas iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo parodoje atskleidžiama miesto transporto raida, viešųjų erdvių, gatvių ir pastatų kaita. Nuotaikingomis spaudos ištraukomis iliustruojamos spalvingos Kauno troleibusų istorijos detalės.

Troleibusas jau seniai tapo neatskiriama daugumos kauniečių kasdienos dalimi, įaugo į miestietišką folklorą, jo vaizdiniai pasirodo literatūroje, televizijoje, kine. Parodos rengėjai kviečia visus kartu pažinti ir prisiminti Kauno troleibusų istoriją, net jei dėl to ir prireiks pakeisti kasdienį savo kelionės maršrutą.

Parodos atidarymo metu pirmųjų keleivių lauks mieli Kauno miesto muziejaus suvenyrai. Pirma parodos maršruto stotelė – Vaidoto g. Susitikime!